به گزارش افکارنیوز، پرویز اسماعیلی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با بیان اینکه خبرسازی و تخریب راه صحیح رقابت نیست، از کاندیداهای انتخابات خواست با ارائه برنامه‌ها و ایده‌های باور پذیر از یک‌سو و از سوی دیگر کارنامه قابل قبول از عملکرد خود به انتخاب بهتر مردم کمک کنند.

وی افزود: پس از پایان کار ستاد ائتلاف، اخبار ائتلاف سه‌گانه صرفا از سوی دبیر آن اطلاع‌رسانی می‌شود و اظهارات سایر افراد مورد تائید نیست.

اسماعیلی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته اعضای ائتلاف علیرغم فشردگی برنامه‌ها سه جلسه با هم داشته‌اند که آخرین آن عصر دیروز و در محضر روحانیت بزرگوار تشکیل شد، گفت: تلاش برای ایجاد تفرقه بین اعضای اصلی این ائتلاف و اطرافیان آنها نکته تازه‌ای نیست و طی ماه‌های اخیر استمرار داشته است اما در موقعیت فعلی هم نزدیکان اعضای ائتلاف و هم رسانه‌ها باید برابر خبر سازی‌هایی که به نقل از منابع نامشخص منتشر می‌شود، هوشیارتر باشند.

وی همچنین گفت: بسیاری از اوقات خبرهایی که در عالم واقع وجود ندارند و کسی مسئولیت آن را نمی‌پذیرد به نقل از منبع آگاه یا مطلع منتشر می‌شود تا به عنوان ابزار جنگ روانی مورد استفاده قرار گیرد، حال آنکه این گونه اخبار موجب اخلال در فضای سالم اطلاع‌رسانی و گمراهی افکار عمومی می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف ادامه داد: پاسخ ما به این قبیل اقدامات این است که خبرسازی و تخریب راه مقابله با نفر پیشتاز نظرسنجی‌ها نیست. مردم تعیین کننده نهایی هستند و کاندیدای محترم بایستی با ارائه برنامه‌ها و ایده‌های باور پذیر از یک‌سو و از سوی دیگر کارنامه قابل قبول از عملکرد خود به انتخاب بهتر مردم کمک کنند.

اسماعیلی در خصوص مطالب نقل شده از قالیباف در یک سایت خبری مبنی بر پیغام ضمنی به جامعتین که کنار نمی‌رود، گفت: دروغی که به نقل از منابع ناشناس منتشر شده ارزش پاسخگویی ندارد.

وی افزود: خوشبختانه این خبر به سرعت هم از سوی دکتر خاموشی و هم از سوی جامعتین تکذیب شد و سایت مربوط نیز مجبور شد خبر خود را تغییر داده و آن را به یک رسانه خارجی منتسب کند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که فیلم‌های تبلیغاتی آقای قالیباف در چه مرحله‌ای است، گفت: ساخت اولین فیلم مستند ایشان به پایان رسیده و آخرین مراحل فنی نظیر صداگذاری، تصحیح رنگ و انتخاب موسیقی متن درحال انجام است و انشاالله پس از پایان مراحل تحویل صداوسیما می‌شود.

اسماعیلی درباره محتوای این فیلم افزود: فیلم به صورت اجمالی یادآور خدمات آقای قالیباف به ملت عزیزمان از دوران غرورانگیز دفاع مقدس و مسئولیت‌های پس از آن است و تلاش شده با واقع نگری و پرهیز از اغراق خدمات گذشته وی و چشم‌اندازی از ایران سربلند در آینده را به تصویر بکشیم.

وی در پایان یادآور شد: سایت شخصی آقای قالیباف به آدرس اینترنتی ghalibaf.ir مرجع اصلی پیگیری خبرهای مربوط به وی است و گروهی از حامیان مردمی نیز سایت yazdah.ir را به عنوان رسانه مردمی حامیان قالیباف راهاندازی کردهاند که علاقمندان میتوانند با این سایت در تماس باشند.