به گزارش افکارنیوز، ‌ بالاترین در مطلب دیگری با بیان اینکه که «کسی متوهم نشود، شخص عوض شده و نه سیستم سیاسی» افزود: روحانی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی است.

از سوی دیگر گویانیوز دیگر وبسایت اینترنتی وابسته به محافل ضدانقلاب معتقد است: جمهوری اسلامی این‌بار هم حماسه‌ای خلق کرد که بازیگرانش شامل طیف گسترده‌تری از اپوزیسیون بود که در زمین جمهوری اسلامی به بازی پرداختند تا اوامر و خواستهای جمهوری اسلامی برای مشارکت حداکثری فراهم شود. بنابراین تردیدی نیست که[آیت‌الله] خامنه‌ای پیروز بزرگ این انتخابات است. این به منزله همه‌پرسی برای مشروعیت نظام بود.

از سوی دیگر پایگاه اینترنتی خودنویس وابسته به اپوزیسیون معتقد است: تحریم‌کنندگان انتخابات شکست سنگینی خوردند و با وجود تلاش و فعالیت آنان، مردم در ایران پای صندوق‌های رأی رفتند. البته به گفته هنریک ایبسن نروژی، اکثریت همواره اشتباه می‌کنند(!) با این وجود واقعیت این است که خط تحریم انتخابات شکست خورد.

خودنویس در مطلب دیگری نوشت: حاکمیت اندکی هم زحمت به خود نداد که آرای جلیلی را بالا ببرد. اگر از مدتی پیشتر غبار اوهام خودانگیخته را می‌نشاندیم، روشن شده بود خیال این که رهبر در نظر دارد جلیلی را از صندوق بیرون بیاورد، صرفا پرداخته ذهن ما بوده است. در شمارش آرا حتی بخود زحمت ندادند که آرای جلیلی را اندکی بالاتر گزارش کنند.

خودنویس اضافه می‌کند: حماسه سیاسی که درباره انتخابات گفته شد، از جمله مهر پایان به جنبش سبز و شعار رأی من کو بود. با توجه به اینکه اکنون افکار عمومی و بخصوص رای‌دهندگان به آقای روحانی بر این باور هستند که در شمارش آرا تقلبی صورت نگرفته، این پرسش جدی مطرح شده که آیا ادعای مخالفین نظام برای تقلب در انتخابات چهارسال پیش صحیح بوده است؛ و چرا این‌بار مخالفین چنین ادعایی را مطرح نمی‌کنند؟

خودنویس در ادامه نوشت: حسن روحانی در طول شانزده سالی که از عمر سیاسی اصلاح‌طلبی می‌گذرد، نه تنها هیچ‌گونه تمایلی به این جریان سیاسی نشان نداده بود، بلکه در بعضی موارد در مقابل اصلاح‌طلبان نیز موضع‌گیری کرده بود. اما شرایط انتخابات به سمتی رفت که اصلاح‌طلبان ترجیح دادند تا از نامزد خود عارف بخواهند که وی به نفع روحانی کناره‌گیری کند. کناره‌گیری عارف نشان داد که اصلاح‌طلبان فاقد انسجام و توان سیاسی برای حضور در قدرت هستند. بنابراین حمایت اصلاح‌طلبان از آقای روحانی در دید وی نه به معنی یک ائتلاف سیاسی بلکه به خاطر نیاز آنان دیده شد.

در همين حال راديو اسرائيل در تحليل خود تصريح کرد: اغلب تحليلگران در ارزيابيهاي خود درباره انتخابات ايران متحمل شکست سخت و ضربات جدي شدند. آنها خيال ميکردند حکومت جليلي يا قاليباف را به رياستجمهوري ميرساند.