به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی با اشاره به انتخابات ۲۴ خرداد، اظهار داشت: روز ۲۴ خرداد انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میان‌دوره‌ای مجلس و خبرگان با حضور چشمگیر و درخشنده ملت در پای صندوق‌های رأی بار دیگر هوشیاری ملی ایرانیان را به منصه ظهور گذاشت.

وی افزود: بعد از روزها بحث‌های تبلیغاتی و طرح آرای گوناگون و با آرامش و متانت مثال‌نزدنی حماسه ماندگار دیگری خلق شد که از ماه‌ها پیش رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نوید آن را داده بودند و این پدیده مبارک نشانگر اوج بلوغ سیاسی و مسئولیت‌شناسی ملت عظیم‌الشأن بود و باید شکرگزار این نعمت بود که در مقابل انواع تبلیغات و هیاهوی بین‌المللی، اقتدار ایران حفظ و سبب حفظ آبروی مردم‌سالار دینی شد.

لاریجانی تصریح کرد: باید از همه نامزدهای ریاست جمهوری که سبب ایجاد این اعتبار بین‌المللی شدند، تشکر کرد و امید است که از وجود آنها در مسئولیت‌های در خور بهره گرفته شود.

وی ضمن تبریک به حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی به عنوان برگزیده انتخابات باشکوه ۲۴ خرداد، ادامه داد: امیدواریم که وی با عنایت الهی بتواند گام‌های استواری در حل مشکلات کشور بردارد و با استقامت بر سرافرازی نظام جمهوری اسلامی بیفزاید.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی توفیق برای رئیس‌ جمهور منتخب، انتظار دارد که اولا دولت جدید از افراد توانمند، باتجربه، متدین و متعهد شکل یابد تا از اندوخته تجربه و تخصص خود بهره گرفته و در جهت حل مشکلات و معضلات فعلی با توانمندی مناسب فعال شود.

لاریجانی اضافه کرد: ثانیا همانگونه که بر همگان روشن است و در صدر نظرات تبلیغات همه کاندیداهای ریاست جمهوری به ویژه آقای دکتر روحانی جلوه‌گری می‌کرد دولت آینده مبنای اقدامات خود را اجرای قانون بگذارد که در راس حکمت دیوانی و عدالت علوی قانونگرایی است و این امر محقق نمی‌شود مگر تصمیم و میثاق حکمرانان از صدر تا ذیل بر آن قرار بیابد.

وی بیان کرد: ثالثا به حمدالله حضور ارزشمند ملی در انتخابات بستر همگرایی و وفاق بیش از گذشته فراهم است و توصیه مجلس به رئیس‌جمهور منتخب این است که از این اعتماد ملی در جهت مشارکت هرچه بیشتر مردم در اقتصاد بهره گیرد و خارج از تعارفات و اقدامات تبلیغاتی اقدامات عملی برای بهبود فضای کسب و کار سرلوحه کار دولت باشد.

نماینده قم، خاطرنشان کرد: در این زمینه قوانین مناسبی تصویب شده که می‌تواند مبنای این حرکت مهم باشد و امروز بیش از هر زمانی نیازمند عزم جدی در جهت رونق تولید ملی هستیم و کنترل تورم و بهبود شرایط اشتغال به این مهم بستگی دارد.

لاریجانی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی در این زمینه‌ها آمادگی دارد به رئیس‌جمهور منتخب در دولت جدید مدد رساند و همکاری صمیمانه‌ای در شکل‌گیری دولت جدید و اقدامات برنامه‌ریزی شده آنها بنماید.

وی ضمن تشکر از حضور مرم و اعضای شوراها در انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۲۴ خرداد، بیان داشت: نهاد شوراها حلقه مهم حضور مردم در سرنوشت خود از سطح روستاها تا شهرها است و امیدواریم کسانی که برای شوراها برگزیده شدند مبنای کار خود را آبادانی و توسعه روستاها و شهرها قرار دهند.

رئیس قوه مقننه، افزود: در این حرکت جاودان هدایت‌ها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مانند همیشه چه قبل از انتخابات و چه حین انتخابات بی‌بدیل بود قدردانی از این نعمت برای همگان به ویژه دولت جدید توجه تام به رهنمودها و عوامل حضرتشان باشد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجلس به سهم خود از تدابیر هوشمندانه و هدایتهای هوشمندانه ایشان که در انتخابات باعث حضور چشمگیر ملت و وفاق شد سپاسگزاری میکند.