به گزارش افکارنیوز، مسعود پزشکیان با بیان اینکه مردم با حضور خود مشت محکمی بر دهان رسانه‌های بیگانه زدند، یادآور شد: رسانه‌های بیگانه با شانتاژهای رسانه‌ای سعی دارند وانمود کنند که ملت نظام را نمی خواهند ولی حضور مردم، تفاسیر رسانه‌های بیگانه را با شکست مواجه کرد.

وی ادامه داد: رسانه‌های بیگانه سعی می کنند با این انتخاب، در جامعه اختلاف ایجاد کنند و با طرفداری یا تحلیل‌های بی مورد، جناح‌بندی سیاسی ایجاد کنند؛ نباید اجازه دهیم که تحلیل آنها در انتخاب مردم تاثیر بگذارد.

پزشکیان با بیان اینکه مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای، خواسته‌ی مقام معظم رهبری را که خلق حماسه سیاسی بود، تحقق بخشیدند گفت: مردم نشان دادند که به اصول انقلاب، ارزشها، خط رهبری و شهدا معتقدند و می خواهند رئیس جمهور کشور خود را برای ۴ سال زمامداری کشور انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه مردم با این انتخاب خود، نشان دادند که می توانند به یک عده نه بگویند، گفت: شاید کسب اکثریت آرا و موفقیت در مرحله اول توسط حسن روحانی، برای هیچ کس باور کردنی نبود.

نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید باید همه مسئولان و ملت ایران دست در دست هم دهند تا در جهت رفع گرانی، تورم و رکود اقتصادی گام بردارند، گفت: نباید مسائل سیاسی را با مسائل اقتصادی که مردم با آن گریبان‌گیر هستند، درگیر کرد، به مشکلات مردم نمی توان سیاسی نگاه کرد؛ باید اختلافها را کنار گذاشت، باید برای تورم برنامه تعیین کرد.

وی ادامه داد: نباید با دنیا مجادله کرد؛ با این حال با کشورهای متجاوز نیز نباید مذاکره کرد؛ ولی این به این معنا نیست که ارتباطات خود را با سایر کشورها کاهش دهیم.

نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی دیلماسی فعلی ایران را برازنده کشور ندانست و گفت: شاید اگر دیلماسی درستی اتخاذ کنیم، قطعنامه ای علیه ما صادر نشود؛ باید در نحوه مذاکره با دنیا روند جدیدی را اتخاذ کنیم.

پزشکیان یادآور شد: رئیس جمهور منتخب باید از ظرفیتها و ایدههای نامزدهای ریاست جمهوری استفاده کند، تا کسانی که به سایر نامزدها رای دادهاند، احساس نکنند در حاشیه قرار دارند.