به گزارش افکارنیوز، آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: این انتخابات تجلی دموکراسی حقیقی در پرتو نظام مردم‌سالاری دینی مبتنی بر ولایت فقیه بود و قهرمان اصلی انتخابات ملت و رهبری بودند که با شعار حماسه سیاسی، بسیج نیروهای مردمی برای خلق حماسه سیاسی توده‌های مردمی را به صحنه کشاندند و مردم ندای رهبری را لبیک گفتند.

وی افزود: آن گروهی که دشمنان از آنها به عنوان قشر خاکستری یاد می‌کنند با لبیک به مشارکت مدنظر رهبری مبنی بر حضور همه گروه‌های سیاسی، در انتخابات حضور حماسی داشتند و جواب محکمی به دشمنان خارجی دادند.

آیت‌الله کعبی خاطرنشان کرد: ولی فقیه و نظام ولایی بسترساز دموکراسی حقیقی و خاستگاه جمهوریت و اسلامیت است که این پیروزی در بستر آن قرار گرفت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه رهبری فرمودند رأی ملت حق‌الناس است، گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید براین مطلب از هیئت‌های اجرایی، وزارت کشور خواستند که این حق‌الناس را رعایت کنند و امانت‌دار رأی مردم باشند و دیدید که رأی مردم حفظ شد.

وی افزود: نتیجه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری مهری دیگر بر دروغ بودن ادعای دشمنان نظام در سال ۸۸ مبنی بر ادعای واهی تقلب در انتخابات بود.

آیت‌الله کعبی با بیان اینکه ادعای واهی تقلب در انتخابات ۸۸ به گورستان تاریخ پیوست تصریح کرد: مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری فارغ از نگاه به جریانات و گروه‌های سیاسی انتخاب خود را انجام داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه خاطرنشان کرد: نقد دولت سازندگی باعثشد که مردم دولت اصلاحات را انتخاب کنند و مردم با نقد اصلاحات و به خاطر مبارزه با فساد و تبعیض به شعارهای انقلابی و عدالت‌طلبی رأی دادند و دولت نهم و دهم شکل گرفت.

وی افزود: در این انتخابات نیز مردم ارزیابی دقیقی کردند و به کسی رأی دادند که شعار دولت تدبیر و امید را داشت تا بتواند مشکلات داخلی و خارجی را برطرف کند.

آیت کعبی با اشاره به اینکه مردم به اصولگراها و اصلاح‌طلب‌ها رأی ندادند، خاطرنشان کرد: مردم به آقای روحانی فارغ از عقبه سیاسی یا کسانی که از وی حمایت کردند رأی دادند و نباید سبد رأی آقای روحانی به نام اصلاح‌طلبی و افراد خاص نوشته شود بلکه سبد رأی آقای روحانی هوشیاری مردم برای حل مشکلات معیشتی و حل مسائل بین‌المللی بر پایه عزت کشور است.

وی با بیان اینکه نباید بگوییم مردم به مقاومت رأی ندادند، تصریح کرد: مردم خواهان حل مشکلات اقتصادی با رعایت حقوق بین‌‌المللی خود هستند و بیان چنین مطالبی نشان از نگاه کینه‌توزانه برخی افراد دارد.

آیتالله کعبی افزود: بنده به آقای روحانی به عنوان رئیسجمهور منتخب ایران تبریک میگوییم و وی را رئیسجمهور همه کشور میدانم و باید تلاش کنیم که بر اساس قانونگرایی و پیادهسازی گفتمان اسلامی به وی کمک کنیم.