نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ایجاد شعبه و نمایندگی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در استان را دارای «جای سوال و تردید» عنوان و تصریح کرد: «بعید می دانم مکانی که یک اثر فرهنگی و تاریخی است و معمولا باید به عنوان موزه، نمایشگاه یا کارگاه هنرهای سنتی استفاده شود به یک مکان اداری، آن هم برای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در استان خراسان رضوی اختصاص یابد؟»

به نوشته «خراسان»، البته این اظهارات آرین منش در حالی مطرح شد که این اتفاق رخ داده و خانه ملک برای واگذاری به شورای عالی ایرانیان خارج از کشور تخلیه شده بود. اما گویا این موضوع آنقدر دور از انتظار بود که نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنان از آن به عنوان اتفاقی که بعید است رخ دهد، یاد کرد.

اما آرین منش در نهایت این را هم گفت که به هر حال این موضوع قابل بررسی و پیگیری است. او که دو روز قبل طی گفت وگویی با خبرنگار «خراسان»، از مذاکره اش با زنجانیان مدیر کل امور پارلمانی سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای پیگیری مسئله واگذاری خانه ملک به شورای عالی ایرانیان خبر داده و اعلام نتایج این مذاکره را به فردا(دیروز) موکول کرده بود به خراسان گفت: هنوز پاسخی را از مدیر کل امور پارلمانی سازمان میراثفرهنگی دریافت نکرده ام. آرین منش همچنین از مسئولان اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواست که این موضوع را پیگیری کنند. در همین حال شنیده ها از منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود از تبدیل شدن خانه ملک به یک مجموعه اداری برای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور حکایت می کند. همچنین گفته می شود این مجموعه برای انجام برخی امور سیاسی و حزبی توسط مسئولان شورای عالی ایرانیان واگذار شده و امکان انجام این اتفاق در دیگر استان ها هم وجود دارد.