به گزارش افکارنیوز، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز(دوشنبه) از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

هاشمی نخل ‌ابراهیمی نماینده میناب به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستاهای میناب، رودان، جاسک، سیریک، تسریع در تأمین آب مورد نیاز کشاورزان شمال میناب برای کشت پاییزه، تسریع در توسعه شبکه برق شرق هرمزگان و به وزیر کشور در خصوص افزایش زیربناهای خانه‌های در دست احداثبرای زلزله‌زدگان بشاگرد تذکر داد.

قاضی‌پور، منصوری، آرامی، محجوب و حسینی صدر نمایندگان ارومیه، کاشان، تهران و خوی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در اعمال قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور تذکر دادند.

محجوب و قاضی‌پور نمایندگان تهران و ارومیه به وزرای کشور و جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت خسارت وارده ناشی از تگرگ به کشاورزان ارومیه، به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص لزوم اعمال معاینات ادواری برای کارگران معادن زیرزمینی و به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در درمان بیماران اعصاب و روان جانباز جنگ تحمیلی تذکر دادند.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص توضیح علت افزایش شهریه مدارس غیرانتفاعی و هیئت امنایی تذکر داد.

بهمنی نماینده سراب به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به روستاها و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در برق‌رسانی به مجموعه نفریه سراب تذکر داد.

زمانیان نماینده شهرکرد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص مدیریت نامطلوب در پایانه‌های حمل و نقل استان چهارمحال و بختیاری، تسریع در حل مشکل پروانه‌های استان چهار محال و بختیاری و بهسازی جاده‌های استان، به رئیس جمهور در خصوص تسریع در ارتقای تقسیمات کشوری بخش هارونی، فرخ‌شهر، به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تکمیل پروژه‌های فاضلاب حوزه انتخابیه خود و لزوم جلوگیری از اجرای طرح انتقال آب بین حوزه‌های بهشت‌آباد و گلابلو و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در انتقال آب بیدکان و اجرای طرح سودجان شهرستان شهرکرد تذکر داد.

لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر نیرو در خصوص تسریع در انتقال آب سد سنگر به شهر اتاق‌برق، به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقای تقسیمات کشوری شهر شلمان و روستاهای لات و لت و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای طرح عمرانی بندر چمخاله تذکر داد.

قائدرحمت نماینده دورود و ازنا به وزرای اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در تأمین اعتبار طرح احداثفاز چهارم کارخانه سیمان دورود تذکر داد.

رضایی نماینده خمین به رئیس جمهور در خصوص علت عدم اجرای طرح‌های عمرانی در شهرستان خمین تذکر داد.

حیدری نماینده کرمانشاه به وزیر دادگستری در خصوص توضیح علت توهین به یکی از زندانیان اقلیت مذهبی در زندان همدان تذکر داد.

ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر کشور در خصوص لزوم توجه به مسئله امنیت اجتماعی، به وزرای علوم و بهداشت در خصوص برنامه‌ریزی برای استفاده از دانش‌های پیشرفته در تولید علم و فناوری، به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت در خصوص برنامه‌ریزی لازم برای برخورداری از امنیت غذایی در تمام نقاط کشور و به وزرای جهاد کشاورزی و نیرو در خصوص تدوین برنامه جامع طرح‌های سدسازی، آبخیزداری و شبکه‌های آبیاری تذکر داد.

رجبی نماینده مینودشت به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در بهره‌برداری از بیمارستان‌های شهرستان مراغه تپه، مینودشت و کلاله تذکر داد.

حسینی نماینده قائم‌شهر به وزیر نیرو در خصوص ساماندهی آب شرب شهرستان جویبار و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در ساماندهی ترافیک استان مازندران و اجرای طرح راهسازی محور تهران سوادکوه تذکر داد.

حسینی نماینده قصرشیرین به وزیر نیرو در خصوص تسریع در آبرسانی به روستاهای شهرستان گیلانغرب و سرپل‌ذهاب تذکر داد.

بهمنی نماینده سراب به وزیر علوم در خصوص توزیع عادلانه رشته‌های دانشگاهی در مناطق محروم تذکر داد.

هاشمی و حسینی نمایندگان سپیدان و قصرشیرین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در تکمیل طرح‌های راهسازی شهری و روستایی تذکر دادند.

حسینی و عالی نمایندگان زابل، زهک و هیرمند به وزیر نیرو در خصوص لزوم محاسبه تعرفه برق سیستان بر اساس تعرفه مناطق گرمسیری تذکر دادند.

خجسته نماینده همدان به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در حل مشکل ریزگردهای استان‌های غربی کشور تذکر داد.

آقامحمدی نماینده خرم‌آباد به وزیر کشور در خصوص تسریع در تأمین اعتبار برگزاری آزمون‌های استخدامی توسط استانداری لرستان تذکر داد.

کارخانه نماینده همدان به وزیر نیرو در خصوص تسریع در حل مشکل آب آشامیدنی روستاهای همدان و فامنین تذکر داد.

فریدونی نماینده فیروزآباد به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در حل مشکلات ناشی از وثیقه‌گذاری کارآفرینان و صنعتگران تذکر داد.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر امور خارجه در خصوص اهتمام لازم برای حفظ امنیت زائران عتبات عالیات تذکر داد.

نجف‌نژاد نماینده بابلسر به وزرای راه و شهرسازی، نیرو، کشور و جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در احداثکمربندی فریدونکار، تسریع در تأمین برق شهرستان بابلسر، ایجاد بخش جدید در منطقه بازدار، تسریع در احداثپل حدفاصل کله‌بر و میربازار، تسریع در تأمین اعتبار طرح احداثمخازن آب آشامیدنی بابلسر، لزوم عقب‌نشینی حریم دریا در منطقه بابلسر، تسریع در احداثکمربندی شرقی بابلسر، تسریع در احداثکانال بتنی کشاورزی بهمن‌میر، تسریع در تکمیل جاده ساحلی بهمن‌میر و تسریع در احداثسد لاستیکی فریدونکنار تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداثراه‌های روستایی شهرستان چابهار، نیکشهر، کنارک، به وزیر نیرو در خصوص حل مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان‌های نیکشهر، چابهار و کنارک و به وزیر کشور در خصوص حل مشکلات مرزبانی منطقه چگهر تذکر داد.

حقیقت‌پور نماینده اردبیل به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم پرداخت حق مرزی به معلمان استان اردبیل تذکر داد.

رحمانی نماینده مینودشت به وزیر کشور در خصوص توضیح علت عدم استفاده از مدیران و کارمندان بومی در ادارات شهرستان مراغه‌تپه تذکر داد.

ثروتی نماینده بجنورد به وزیر کشور در خصوص تسریع در رسیدگی به تخلفات انتخاباتی استانداری و فرمانداری استان خراسان شمالی و ‌به وزیر علوم در خصوص لزوم رعایت اصل ۴۸ قانون اساسی در توسعه استان‌ها تذکر داد.

دهدشتی نماینده آبادان به وزیر کشور در خصوص توضیح علت عدم تمدید مهلت انتخابات ریاست جمهوری در استان خوزستان تذکر داد.

قائدرحمت نماینده دورود به وزیر کشور در خصوص لزوم استفاده از نیروها و پیمانکاران قومی در دستگاه‌های دورود و ازنا و به رئیس ‌جمهور در خصوص عدم همکاری سازمان حفاظت محیط زیست در اجرای طرح‌های بخش کشاورزی در دورود و ازنا تذکر داد.

نظری‌مهر نماینده کردکوی به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم ساماندهی خرید تضمینی گندم کشاورزان استان گلستان و به رئیس جمهور در خصوص تسریع در تعیین مرزهای آبی و خاکی استان گلستان تذکر داد.

تمیمی نماینده شادگان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در استخدام نیروهای بومی و آغاز به کار بندر شادگان تذکر داد.

اربابی، کاشانی و پشنگ نمایندگان ایرانشهر، زاهدان و خاش به وزیر کشور در خصوص مدیریت ناکارآمد فرماندار ایرانشهر در برگزاری انتخابات منطقه و روستای خیرآباد تذکر داد.

منصوری، محجوب و قاضیپور نمایندگان کاشان، تهران و ارومیه به رئیس جمهور در خصوص لزوم اتخاذ اقدامات لازم برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی کشور تذکر دادند.