به گزارش خبرآنلاین، این نامه به امضای جلال محمودزاده نماینده مهاباد، عبدالله رستگار نماینده گنبدکاووس، حمیدرضا پشنگ نماینده خاش و میرجاوه، محمدرضا سجادیان نماینده خواف و رشتخوار، علی زنجانی نماینده نقده و اسکویه، اقبال محمدی نماینده مریوان و سروآباد و سید فتحالله حسینی نماینده پاوه رسیده است.

متن نامه این نمایندگان به قرار زیر است:

وضعیت بسیار نامطلوب دانشگاه پیام نور از جمله عدم شفافیت در درآمدها و هزینه سالیانه دانشگاه، جذب غیرشفاف اساتید و کارمندان، عزل و نصب‌های بدون برنامه، عدم رسیدگی به تخلفات کارکنان و هیات علمی، ایجاد تمرکز شدید در امور، تصمیم‌گیری‌های فردی بدون نظر مدیران استان‌ها و گسترش بی‌رویه و بدون نیازسنجی رشته‌های فنی و بی‌توجهی به رشته‌های دیگر بیداد می کند.

علی‌رغم درآمد سالیانه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان دانشگاه پیام نور معلوم نیست درآمدهای حاصل در کجا هزینه می‌شود. درآمدهای حاصل از جذب دانشجو و غیره را متاسفانه دانشگاه در جاهای دیگری که ضرورت ندارد هزینه کرده و اقدام به ایجاد دانشگاه و واحد در استانبول وسایر شهرهای خارج از کشور می‌ کند و این در حالی است که بیشتر شهرهای کشور فاقد واحد دانشگاهی هستند. درآمدهای حاصل از شهریه دانشجویان در استان‌های محل درآمد هزینه نمی شود، جذب اساتید و کارمندان و هیات علمی سلیقه‌ای و فاقد چارچوب خاصی بوده و یا براساس روابط صورت می‌گیرد، عزل و نصب افراد، بی‌حساب و کتاب و فاقد برنامه بوده و نظارت و سیستم نظارتی پیام نور پاسخگو نبوده و رسیدگی به تخلفات جدی کارکنان و هیات علمی گاه سه سال بیشتر طول می‌کشد و یا اصلا رسیدگی نمی‌شود.

تمرکزگرایی بیداد می‌کند و تمام عملیات و فعالیت‌ها به صورت متمرکز در تهران صورت می‌گیرد، حتی جذب یک نیروی شرکتی، خرید یک دستگاه رایانه، شارژ کپسول آتش‌نشانی و غیره باید در تهران صورت گیرد، اگر مدیران استان‌ها و شهرستان‌ها اختیار خرید یک دستگاه رایانه نداشته باشند و به آنان اعتماد ندارند مدیریت تمام شهرستان‌ها و استان‌ها نیز توسط آقایان در تهران صورت گیرد و آنها را هم مانند دیگران حذف کنید!!

تصمیم‌گیری در مجموعه پیام نور کشور توسط چند نفر صورت می‌گیرد و نظر سایرین مدنظر قرار نمی‌گیرد.

رشتههایی که خودشان میخواهند از جمله رشتههای فنی را بدون نیازسنجی گسترش داده و سایر رشتهها را کاملا نادیده گرفتهاند و دهها مورد دیگر که همگی مستندات آن وجود دارد.