به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام محمد باقری اظهار کرد: الحمدالله انتخابات با شور و نشاط خاص خود برگزار شد و رییس‌جمهوری انتخاب شد که فکر مستقل دارد و فردی معتدل است و یک اصولگرای اصلاح‌طلب به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه در کابینه آینده باید افرادی معتدل و باتجربه سر کار بیایند، اضافه کرد: کسانی باید در کابینه دولت منتخب حضور داشته باشند که صاحب تجربه‌های عدیده در نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند. این طور نباشد که ما شعار جوان‌گرایی سر بدهیم و از سویی تجربه را نادیده بگیریم؛ به ویژه در این برهه حساس کشور لازم است افرادی که صاحب تجربه‌های خوب مدیریتی در کشور هستند سکان‌دار وزارتخانه‌ها باشند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی تدین، ولایت‌مداری، اعتدال، دوری از افراط و تفریط و داشتن تجربه و سوابق اجرایی را از ویژگی‌های لازم برای وزرای دولت منتخب دانست و تصریح کرد: فرقی نمی‌کند این افراد از جریان اصلاحات باشند یا اصوگرایی، بلکه لازم است افرادی با چنین ویژگی‌هایی میدان‌داری کنند به ویژه اینکه می‌دانیم آقای روحانی اهل مشورت، تعامل و اعتدال است.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: ‌ به عنوان خادم ملت و نماینده مردم از رسانه‌ها می‌خواهم در یکی دو ماه آینده فضا را حفظ کنند و گمانه‌زنی درباره وزرا را کنار بگذارند. اینطور نباشد که مسائل به گونه‌ای مطرح شود که گروکشی و تحمیلی باشد. به هر حال اعتبار و آبروی افراد بسیار مهم است. گاهی از نیروهایی در این گمانه‌زنی‌ها نام برده می‌شود که آنها در جای دیگر مهره سوخته می‌شوند.

وی گفت: ما باید شاخصه‌های لازم را برای انتخاب وزرا و مدیران مطرح کنیم و بگذاریم آقای روحانی خودشان تصمیم بگیرند.

نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از خداوند متعال شاکریم که آقای روحانی به هیچ گروهی مدیون نیستند و به نظر میرسد میتواند از همه جریانها در تصمیمات استفاده کند.