به گزارش افکارنیوز، ‌ محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تبریک «حماسه سیاسی» به مقام معظم رهبری، مردم و رئیس جمهور منتخب، برای دولت آینده آرزوی موفقیت کرد.

وی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته دولت‌هایی روی کار بودند که من مشی آنها را قبول نداشتم اما باورم این است که ما همگی بایستی کمک کنیم تا دولت‌ها پیش بروند، تصریح کرد: بحثاصلی نظام، انقلاب و کشور است به همین دلیل نبایستی به شکست دولتی راضی باشیم.

زاهدی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات به دنبال تعامل با دولت جدید است، اظهار داشت: ما خدای ناکرده نمی‌خواهیم افرادی را به دولت تحمیل کنیم که البته این اقدام درست نیست اما می‌توانیم اعلام کنیم که چه انتظاراتی از وزیر بعدی علوم یا وزیر آموزش و پرورش و حتی وزارت بهداشت و درمان که بحث‌های آموزشی‌اش به کمیسیون مربوط است، داریم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه زمانی را از آقای روحانی خواهیم گرفت و به اتفاق اعضای کمیسیون با وی دیدار و گفت‌وگو خواهیم کرد، گفت: طی آن دیدار نقطه نظرات خود را در مورد اولویت‌هایی که بایستی وزرای مربوطه در حوزه‌های آموزشی داشته باشند را بیان می‌کنیم، ضمن اینکه با توجه به ویژ‌گی‌های خاص وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم باید نگاه ویژه‌ای به این وزارتخانه‌ها داشت.

زاهدی در پایان گفت: اگر آقای روحانی از ما بخواهند که وزرای پیشنهادی خود را در حوزههای آموزشی معرفی کنیم در چارچوب ویژگیهای مدنظر برای آن وزارتخانهها و شرایطی که رئیس جمهور انتظار دارند، افراد زیادی را میتوانیم معرفی کنیم.