به گزارش افکارنیوز، الهیار ملک‌شاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارسال نامه معرفی ۵ حقوق‌دان شورای نگهبان از سوی قوه قضاییه به مجلس، گفت: برنامه‌ریزی شده تا جلسه رأی اعتماد به حقوق‌دانان معرفی شده از سوی قوه قضاییه به مجلس، در صحن علنی فردای قوه مقننه برگزار شود.

وی در همین زمینه ادامه داد: نامه معرفی حقوق‌دانان شورای نگهبان از سوی قوه قضاییه به مجلس ارسال شده و نیازی به بررسی سوابق و صلاحیت آن‌ها در کمیسیون وجود ندارد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه افزود: ۵ حقوقدان برای عضویت در شورای نگهبان از سوی رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی شده‌اند که در نهایت و با رأی اکثریت نمایندگان در صحن علنی، از بین این افراد ۳ تن به عنوان اعضای حقوقدان شورای نگهبان توسط مجلس انتخاب می‌شوند.

ملک‌شاهی در ادامه با اشاره به نام حقوق‌دانان معرفی شده از سوی قوه قضاییه، گفت: " عباسعلی کدخدایی "، " محسن اسماعیلی "، " سام سوادکوهی "، " پورابراهیمی " و " صادقی " به عنوان پنج حقوقدان از سوی رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی شده‌اند.

همزمان با ۲۴ تیر، سالروز تأسیس شورای نگهبان، مدت خدمت شش ساله ۳ عضو حقوقدان این شورا، یعنی عباسعلی کدخدایی، محسن اسماعیلی و حسینعلی امیری پایان مییابد.