عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مشایی بین‌الغی و فردی است که انحرافش علنی‌شده از این رو می‌توان وی را به‌عنوان یک فرد منحرف معرفی کرد اما تهمت زدن به کسی که بین‌الغی نیست و انحرافش مشکوک است، جایز نیست.

آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان و امام جمعه مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با تأکید بر اینکه در همه مسائل باید به مُرّ دستور مقام معظم رهبری دقیقاً عمل شود، اظهار داشت: مقام معظم رهبری، رهبر رسمی جامعه است و ایشان هر دستوری که می‌دهند باید به آن عمل شود هرچند با سلیقه ما هماهنگ نباشد.

وی بر همین اساس به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برخی مسائل نباید رسانه‌ای شود، اشاره کرد که هر نوع اظهاری غیر از آن خلاف است و تصریح‌ کرد: وقتی رهبری می‌فرمایند اختلاف سلیقه مسئولان نباید رسانه‌ای شود هر کس غیر از این را انجام دهد تخلف کرده و این با ولایت‌پذیری آن شخص مطابقت نمی‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه متأسفانه امروز جامعه فاقد " تقوای سیاسی " است، یادآور شد: در اخلاق سیاسی جامعه تقوا وجود ندارد؛ برخی به مجرد اینکه در یک جریان سیاسی قرار می‌گیرند این تصور را دارند که همه حرام‌های خدا بر آنها حلال می‌شود و همه معاصی پروردگار در راستای جریان سیاسی که در آن قرار دارند بر آنها طاعت است از این رو تفاوت بین اخلاق سیاسی یک مؤمن با یک کافر در این زمینه مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار داشتن در یک جریان سیاسی به معنی این نیست که محرمات الهی بر افراد حلال شده است، گفت: دروغ گفتن، غیبت کردن و اتهام زدن به دیگران در هر جایگاهی حرام است.

آيتالله علمالهدي بر همين اساس به افرادي اشاره كرد كه بينالغي بوده و فسق و فجور آنها علنيشده است و خاطرنشان كرد: مشايي بينالغي و فردي است كه انحرافش علني شده از اين رو ميتوان وي را بهعنوان يك فرد منحرف معرفي كرد؛ اما تهمتزدن به كسي كه بينالغي نيست و انحرافش مشكوك است، جايز نيست.