به گزارش افکارنیوز،حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در نطق میان دستور با اشاره به حضور ملت ایران در انتخابات ۲۴ خرداد اظهار داشت: باید صدهابار سجده شکر بجا آوریم که حماسه سیاسی مدنظر مقام معظم رهبری محقق شد.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی دولت دهم هستیم و باید از تلاش‌های شبانه‌روزی آنها به مردم خصوصا محرومان و دفاع جانانه از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

نماینده مردم گرگان افزود: در آستانه تشکیل کابینه یازدهم قرار داریم و شعارهای اعتدال‌گرایانه حجت‌الاسلام روحانی در جامعه ایجاد امید و شعف کرده است، ولی از طرفی برخی گروه‌ها و افراد که سابقه افراطی‌گری آنها در دولت‌های گذشته و فتنه‌گری آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی ۸۸ در اذهان باقی است؛ آقای روحانی را وام‌دار خود دانسته و مطالبات خود را شدت بخشیدند. لذا رئیس‌جمهور منتخب با آزمون بزرگی روبرو است.

حجت‌الاسلام طاهری تاکید کرد: مجلس آمادگی دارد تا در جهت تحق شعارهای رئیس‌جمهور منتخب به کابینه اعتدال‌گرا، انقلابی، کارآمد و شجاع در برابر دشمنان انقلاب اسلامی رای اعتماد بدهد و برای تشکیل چنین کابینه‌ای تلاش کند.

وی تصریح کرد: این روزها شاهد هستیم که از عباراتی مانند اصولگرایان و اصلاح‌طلبان افراطی استفاده می‌شود. جریان موسوم به اصلاحات تعریف جامعی از اصلاحات ارائه نکرد و موجب سوءاستفاده فراوان از این عنوان شد، اما ما اعتقاد داریم که اصولگرایی همان حرکت در صراط مستقیم انقلاب اسلامی است، با افراط همخوانی ندارد و هر کسی مدعی اصولگرایی باشد و افراط‌گری کند، از دایره اصولگرایی خارج است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: اصولگرایی همان اعتدال است که خط صحیح اسلام ناب محمدی است که توسط امام (ره) تبیین شد و امروز پرچم آن در دست رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.