به گزارش افکارنیوز،تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز یکشنبه از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

کاشانی، پشنگ، جدگال و میر مراد زهی نمایندگان زاهدان، خاش، پیرانشهر و سراوان به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از انتصابات استاندار سیستان و بلوچستان به ویژه اداره کل ثبت احوال استان تذکر دادند.

انصاری نماینده آبادان به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت عدم حل مشکلات آب شرب شهرستان آبادان، اروندکنار و انتصابات غیرکارشناسی مسئولان شرکتی آب و فاضلاب استان خوزستان تذکر داد.

حسن‌پور نماینده سیرجان به وزیر کشور در خصوص تسریع در اعزام نیروی کارشناسی به شهرستان سیرجان برای بررسی علت مشکلات جاده سیرجان گلگهر و به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به بخش گلستان و شهر ملک‌آباد تذکر داد.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص رها کردن کارها به بهانه پایان دولت دهم تذکر داد.

حسین‌زاده نماینده مشهد به وزیر تعامل، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی از سازمان تأمین اجتماعی تذکر داد.

پژمان‌فر، حسین‌زاده، قاضی‌زاده، بنی‌هاشمی، کریمی قدوسی نمایندگان مشهد به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص علت شتابزدگی در تغییر مدیریت تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی تذکر دادند.

سلیمی نماینده محلات به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توزیع علت عدم انجام طرح سد لاستیکی شمال شهر محلات و به وزیر نیرو در خصوص علت سهل انگاری در اتمام آبرسانی شهرستان دلیجان تذکر داد.

مقیمی نماینده بهشهر به وزیر دادگستری در خصوص تسریع در احداثندامتگاه شهرستان بهشهر و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداثبیمارستان امام خمینی شهرستان بهشهر تذکر داد.

تأمینی نماینده رشت به وزیر کشور در خصوص جلوگیری از جذب نیروهای غیرکارشناسی در استانداری‌ها و به وزیر راه وشهرسازی در خصوص تسریع در احداثراه آهن گیلان تذکر داد.

حسینی نماینده زابل به وزیر کشور در خصوص توزیع علت بسته شدن بازارچه‌های سیستان تذکر داد.

دهقانی نماینده ورزقان به وزیر کشور در خصوص تسریع در بازسازی ساختمان استانداری شهرستان ورزقان و توضیح علت عدم برخورد قانونی با متخلفان انتخاباتی و به رئیس جمهور در خصوص تخصیص اعتبار لازم برای طرح بازسازی زیرساخت‌های شهرستان ورزقان تذکر داد.

دواتگری نماینده مراغه به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در تأمین پزشکان متخصص برای شهرستان عجب شیر تذکر داد.

درویش‌پور نماینده ایذه و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرای طرح آبرسانی به شهرستان‌های ایذه و باغ‌ملک، به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در حل مشکل بیمارستان شهرستان ایذه تذکر داد.

درویش پور و صادقی نمایندگان ایذه و شیراز به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در استخدام معلمان پیش دبستانی تذکر دادند.

سودانی و صادقی نمایندگان اهواز و شیراز به رئیس جمهور در خصوص تسریع در پرداخت حقوق بازنشتگان صنعت فولاد کشور تذکر دادند.

دهقانی نماینده چناران به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای طرح قطار شهری گلبهار، به وزیر علوم در خصوص توضیح علت عدم انجام تعهدات دانشگاه صنعت و معدن، گلبهار، به وزیر بهداشت در خصوص تسریع در اجرای مصوبه هیئت وزیران پیرامون احداثبیمارستان گلبهار و طرقبه شاندیز، به وزیر کشور در خصوص توضیح علت مخالفت با ارتقای بخش سید‌آباد گل‌ مکان و به وزیر کشور در خصوص توضیح علت عدم اجرای طرح ارتقای کشوری سیدآباد گل‌ مکان تذکر داد.

فیاضی نماینده نور به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرای طرح احداثسد لاستیکی سرخ‌ رود تذکر داد.

فیاضی و احمدی نمایندگان نور و نوشهر به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از واردات برنج خارجی تذکر دادند.

اربابی، کاشانی و پشنگ نمایندگان ایرانشهر، زاهدان و خاش به وزیر کشور در خصوص تخلفات و تبعیضات گسترده در آزمون استخدامی استانداری سیستان و بلوچستان، به وزیر کشور در خصوص تسریع در برکناری استاندار سیستان و بلوچستان، توضیح علت ابطال آرای انتخابات شوراهای اسلامی سیستان و بلوچستان و ضعف مدیریت و نابسامانی در بازارچه‌های محلی استان سیستان و بلوچستان و به رئیس جمهور در خصوص انتصاب شبهه‌انگیز فرزند استاندار سیستان و بلوچستان به سمت مشاور مدیر عامل منطقه آزاد چابهار تذکر دادند.

سقایی، قادری و صادقی نمایندگان نیریز و شیراز به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در ارتقای شاخص‌های بخش مخابرات استان فارس و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اخذ تضمین‌های کافی برای تداوم تولید از مالکان کارخانه لاستیک دنا تذکر دادند.

جدگال نماینده چابهار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت استخدام نیروهای غیربومی در حفاظت از بنادر و دریانوردی شهرستان چابهار تذکر داد.

عالی نماینده زابل به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از قطع مکرر و افت ولتاژ برق در مناطق سیستان، به وزیر ورزش و جوانان در خصوص علت بی‌توجهی به جوانان و ورزش در منطقه سیستان، به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از تعطیلی کارخانه آراد شهرستان نیمرود و به رئیس جمهور در خصوص تسریع در حل مشکل ریزگردهای منطقه تالاب هامون و صدور دستور لازم برای جلوگیری از دفن زباله در اطراف چاه‌‌نیمه‌ها در منطقه سیستان و به رئیس جمهور و وزیر نیرو در خصوص اقدام لازم برای جلوگیری از پرشدن چاه‌نیمه‌ها توسط شن‌های روان تذکر داد.

فلاحی نماینده اهر به رئیس جمهور در خصوص تسریع در بازسازی مناطقه زلزله‌زده اهر، هریس و ورزقان تذکر داد.

پیرمؤذن نماینده اردبیل به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم خرید گندم تولیدی استان اردبیل به قیمت عادلانه تذکر داد.

فلاحی نماینده تفرش به وزیر علوم در خصوص تسریع در تأمین اعتبار طرح‌های عمرانی دانشگاه تفرش، به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقای تقسیمات کشوری روستای تلخاب فراهان و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تأمین اعتبار احداثمجتمع‌های آب‌رسانی به روستاهای فراهان، تفرش و آشتیان تذکر داد.

ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر علوم در خصوص تسریع در اجرای طرحهای مصوب دانشگاههای تازه تأسیس کشاورزی و بانوان شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل، به وزیر نیرو در خصوص تسریع در تأمین آب آشامیدنی روستاهای لاهیجان، به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت وام کارآفرینان و کشاورزان، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در تأمین روشنایی جاده لاهیجان، لنگرود، به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت خسارات وارده ناشی از سرمازدگی و خشکسالی به کشاورزان به ویژه لاهیجان و سیاهکل و به وزیر کشور در خصوص تسریع در حل مشکلات و پرداخت حقوق ناجیان غریق تذکر داد.