به گزارش افکارنیوز،کتاب مجلس پنجم شورای اسلامی با بررسی موضوعاتی مانند استیضاح عبدالله نوری و عطاءالله مهاجرانی، وزیران کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصلاح قانون مطبوعات، حادثه کوی دانشگاه تهران و قتل‌های زنجیره‌ای منتشر شد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی که پیش از این کتاب ۵ دوره مجلس شورای اسلامی(دوره اول، دوم، سوم، چهارم و هفتم) را چاپ و روانه بازار نشر کرده بود، در جدیدترین اثر خود اقدام به چاپ و انتشار کتاب مجلس شورای اسلامی دوره پنجم کرد.

این کتاب که تألیف علی خسرو شیری و مصطفی جوان است در ۴ بخش و ۹ فصل تنظیم شده است و در آن به موضوعات و حوادثاتفاق افتاده در آن دوره مجلس شورای اسلامی و واکنش مجلس به آن پرداخته شده است.

نویسندگان در این کتاب به طور مفصل به بررسی موضوعاتی مهم و حساس در عرصه داخلی و بین‌المللی همچون تصویب قانون داماتو در کنگره آمریکا بر ضد ایران، دادگاه میکونوس، استیضاح عبدالله نوری و عطاءالله مهاجرانی، وزیران کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصلاح قانون مطبوعات، حادثه کوی دانشگاه تهران و قتل‌های زنجیره‌ای می‌پردازند که اهمیت این کتاب را دوچندان می‌کند.

مجلس پنجم شورای اسلامی از خرداد ۱۳۷۵ تا خرداد ۱۳۷۹ و در شرایط خاص داخلی و بین‌المللی و مقارن با دو دولت سازندگی و اصلاحات استقرار یافت.

این کتاب در شمارگان ۱۵۰۰ جلد و ۴۰۸ صفحه و به قیمت ۱۳۰.۰۰۰ ريال در تیرماه سال جاری چاپ و روانه بازار نشر شده است.