به گزارش افکارنیوز،نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی درنطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: خدا را شاکرم امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و رهبری رهبر معظم انقلاب را درک کردم و رشد شکوفایی مملکت اسلامیان را در همه بخش‌ها مشاهده کردم و از همه دستاندرکاران توسعه کشور از زمان پیروزی انقلاب تا کنون در تمام سطوح مدیریتی که شبانه روز زحمات فراوان کشیدند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: با خشک شدن دریاچه ارومیه همه تلاش‌ها در استان آذربایجان غربی رو به زوال رفته و تمام چاه‌های عمیق و نیمه عمیق خشک شده و یا به شوری می‌روند. درختان کشاورزان با عمر سی سال خشک می‌شوند، اگر کشاورزی از بین رود تمام کارخانجات فعال صنایع غذایی ارومیه تطعیل می‌شود، هزاران کارگر زن و مرد بیکار می‌شوند، به خیابان‌ها می‌ریزند و این مسئله جدا از فاجعه زیست محیطی و طوفان‌های نمک و کوچ میلیون‌ها انسان، مشکلات حاد اجتماعی و امنیتی ایجاد خواهد کرد. یقینا خشک شدن دریاچه ارومیه لطمات فراوانی را نیز به پایتخت ام‌القراء مسلمین وارد خواهد کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم مدیریت وزیر بهداشت برای تهیه دارو، مشکلات فراوانی را برای عموم مردم به وجود آورده است که هر چه زودتر باید اقدامات اورژانسی در این بخش به عمل آید و از سوی دیگر معلمان پیش دبستانی، شرکتی و نهضت که با مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس با سابقه چندین ساله و بر اثر بی‌تدبیری وزارت آموزش و پرورش بیکار شدند، وزیر آموزش و پرورش هیچ اقدامی در جهت رفع مشکلات در این زمینه نکرده و قصد ندارد مصوبه مجلس شورای اسلامی را در این باره عملیاتی کند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به مشکلات کارگران در کشور خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آقای نیکزاد، مسکن کارگران کجاست، آدرس بدهید تا ببینیم؛ بیمه کارگران ساختمانی به حال خود رها شده است و سازمان تامین اجتماعی باید در این زمینه پاسخ گو باشد.

قاضی پور با اشاره به حادثه روز ۲۲ بهمن قم خطاب به رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: جناب آقای بروجردی چرا ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس در رابطه با واقعه ۲۲ بهمن قم را اجرا نمی‌کنید.

پس از ۵ ماه و ۹ روز گزارش را درصحن علنی مجلس قرائت نمی‌کنید. از چه کسی می‌ترسید و اگر می‌ترسید گزارش را به من بدهید تا به عنوان نطق در صحن مجلس آن را قرائت کنم.

وی افزود: تعدادی از افراد مشخص در مقابل مجلس شورای اسلامی، مصلای تهران، مرقد امام خمینی (ره) و حرم امام رضا (ع) و در مقابل بیوت مراجع شعارهایی را علیه مسئولین و مراجع تقلید سر میدهند و واقعه قم مختص به رئیس مجلس شورای اسلامی نیست، بلکه توهین به عالیترین مقام قانونگذاری کشور است و این کار توهین به ارکان نظام است و لذا میخواهیم هر چه زودتر گزارش در صحن علنی مجلس قرائت شود.