به گزارش سرويس بينالملل "افكار"، عواديا يوسف خاخام ارشد يهوديان در حزب شاس اسرائيل، روز شنبه (۶ شهريور) گفته است که رهبران و مردم فلسطين به دليل دشمني با اسرائيل محكوم به نابودي هستند و همه جهان بايد براي نابودي آنها اقدام كنند.

وی در سخنان هفتگی خود در یکی از کنیسه‌های نزدیک بیت‌المقدس گفت، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و تمامی فلسطینیان اهریمنی باید از روی زمین نابود شوند.

به گزارش پرس تی‌وی، این خاخام اسرائیلی در سال ۲۰۰۱ نیز در اظهاراتی مشابه صراحتا اعلام کرده بود که اعراب و فلسطینیان باید به طور کامل نابود شوند.

این در حالی است که انتظار می‌رود تا چند روز آینده محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مذاکرات مستقیم صلح را در امریکا آغاز کنند.

این اولین مذاکرات مستقیم دو طرف طی ۲۰ ماه اخیر خواهد بود.

محمود عباس(متولد ۲۶ مارس ۱۹۳۵) معروف به ابومازن، رئیس جمهور دولت کودتا فلسطین است که در ۹ ژانویه ۲۰۰۵ به این سمت انتخاب شد و از ۱۵ ژانویه همان سال تا کنون به عنوان رئیس جمهور در حال فعالیت است.

وی همچنین بالاترین مقام سیاسی گروه فتح می‌باشد. او اولین نخست وزیر دولت فلسطین است. وی از مارس تا اکتبر ۲۰۰۳ در این سمت بر سر کار بود تا اینکه به علت عدم حمایت آمریکا و اسرائیل و همینطور تحریکات داخلی علیه وی از کار خود کناره گرفت. محمود عباس قبل از نخست‌وزیر شدن مسئول مذاکرات ساف بود. او بعد از یاسر عرفات تا ۱۱ نوامبر ۲۰۰۴ اداره کننده کمیته اجرایی ساف نیز بود.

وی هم‌اکنون از حمایت شدید امریکا و فرانسه برخوردار است و با وجود آنکه در آخرین انتخابات فلسطین به شدت از حماس شکست خورد اما هنوز خود را نخست رئیس سرزمین فلسطین می‌داند و در جریان محاصره حماس در نوار غزه هیچ واکنشی در حمایت از مردم فلسطین نشان نداد.

/ ب +