به گزارش افکارنیوز،در جلسه‌ای که ۱۱ نفر از اعضای مجمع روحانیون مبارز حضور داشتند، یکی از حاضران پیشنهاد دیدار اعضای مجمع با حسن روحانی را مطرح کرده و گفته است: «پس از انتخابات تشکل‌هایی چون جامعه روحانیت و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با وی دیدار کرده‌اند اما ما حرکتی نکرده‌ایم پیشنهاد می‌کنم دیداری را با وی هماهنگ کنیم».

این پیشنهاد با مخالفت اکثر اعضا مواجه شد و یکی از اعضا مجمع طی سخنانی اعلام کرد: «دیدن روحانی رفتن یعنی مشروعیت بخشیدن به او. روحانی از نردبان اصلاحات بالا رفت اما بویی از اصلاحات نبرده است. او نیروی حاکمیت و نظام است.»

مشرق همچنین نوشت: در مراسم افطاری حامیان عارف، حاضران دلخوری خود را نسبت به معرفی اعضای کابینه دکتر روحانی ابراز داشتند و معتقد بودند زمانی که عارف از کاندیداتوری انصراف داد باید توافقنامهای را با روحانی و خاتمی و هاشمی امضا میکردیم. پیروز این انتخابات هاشمی بود که با فشار آوردن روی خاتمی، عارف را مجبور به کنارهگیری کردند و حالا هم بدون امتیاز دادن به وی، کابینه خود را چیدهاند. ما باید قبل از کنارهگیری عارف، حداقل معاون اولی و پنج وزارتخانه را میگرفتیم و بعد به نفع روحانی انصراف میدادیم.