به گزارش افکارنیوز،علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری صبح امروز پس از دیدار با خاویر سولانا مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شده بود، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی درباره موضوع مباحثمطرح شده در این دیدار گفت: من و آقای سولانا سابقه طولانی دوستی داریم و از زمانی که ایشان وزیر خارجه اسپانیا بود، در آن زمان به دلیل حضورش در سمت سیاست خارجه اسپانیا و بنده در سیاست خارجه ایران، رابطه ایران و اسپانیا رابطه خوبی بود.

وی ادامه داد: سولانا به محض ورود به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور از طریق وزارت خارجه درخواست ملاقات با من را داشت و اصرار کرد که بنده را ملاقات کند.

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری با بیان اینکه سولانا درخواست داشت وقتی به ایران می‌آید ملاقاتی با من داشته باشد، تاکید کرد: در این دیدار ضمن یادآوری روزهای گذشته، گزارشی نیز از گفت‌وگوی هسته‌ای سولانا با آقای لاریجانی در زمان حضور وی در شورای عالی امنیت ملی ارائه کرد؛ در واقع این دیدار، یک تجدید دیدار بود.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا در این دیدار درباره تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران نیز مباحثی مطرح شد یا خیر، گفت: مسائل مطرح شده در این دیدار همین مواردی بود که خدمتتان اعلام کردم.