به گزارش افکارنیوز،سفارت کشورمان در یمن اعلام کرد: «با توجه به این‌که پانزده روز از ربوده شدن این دیپلمات ایرانی می‌گذرد و هنوز هیچ خبری درباره ایشان منتشر نشده همه احتمالات را وارد می‌دانیم اما این خبر صرفا در حد اخباری است که در رسانه‌ها منتشر شده است.

استان مارب که در این اخبار به آن اشاره شده محل معروفی است که از بیش از بیست سال پیش هرگاه کسی ربوده می‌شد او را به این استان می‌برند و از قدیم محل اختفای القاعده بوده است و این استان همجوار صنعا است.

همه احتمالات را درباره ربوده شدن آقای نیکبخت در نظر می‌گیریم و القاعده هنوز هیچ مطلبی درباره این ربایش اعلام نکرده است و ما نیز در این‌باره اظهارنظری نمی‌کنیم تا شرایط روشن‌تر شود. طرح این گمانه‌زنی‌ها هیچ کمکی به حل مساله نمی‌کند.»

سایت خبری صنعا تایمز به نقل از یک منبع خبری از کشف محل نگهداری دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا خبر داد اما اعلام کرد که این اطلاعات از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

این سایت اعلام کرد که یکی از خبرنگارانش در استان مآرب یمن به نقل از یک منبع که خواست نامش فاش نشود و تنها اعلام کرده است که از منابع نزدیک به ربایندگان است، گفت که نور احمد نیکبخت، وابسته اداری سفارت ایران در یمن در منطقهای در نزدیکی شهر مآرب نزد یک گروه مسلح که به نظر میرسد به شبکه القاعده گرایش داشته باشند، نگهداری میشود.