به گزارش افکارنیوز،حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(یکشنبه) در دیدار معاون رئیس جمهوری کوبا با وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خواستار توسعه روابط با همه کشورهای آمریکای لاتین است، گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در مجامع بین المللی از جمله در سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی همواره فعال بوده است.

وی همچنین روابط اقتصادی ایران و کوبا را مهم توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در صدد توسعه روابط با کشور کوبا است. روابط ایران با کوبا در میان کشورهای آمریکای لاتین از پیشتازی برخوردار است.

رئیس جمهور همچنین با تشکر از تبریک مقامات بلند پایه کوبا از جمله رییس جمهور این کشور به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری ایران، حضور معاون نخست وزیر کوبا در تهران را در جهت توسعه روابط دوجانبه مفید ارزیابی کرد.

معاون رئیس جمهور کوبا نیز در این دیدار با ابلاغ بهترین سلام های گرم ملت و رئیس جمهوری کشورش به دولت و ملت ایران و دکتر روحانی، روابط دو کشور ایران و کوبا را بسیار عمیق و دوستانه دانست و اظهار امیدواری کرد که مناسبات و همکاری های کوبا با دولت جدید ایران بیش از پیش توسعه یابد.معاون رئیس جمهور کوبا برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر روحانی که امروز امروز (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، به ایران سفر کرده است.