به گزارش افکارنیوز،سید شریف حسینی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود مهمانان خارجی برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور که از شب گذشته آغاز شده است، گفت: همه چیز برای برگزاری مراسم تحلیف مهیاست و همه تدابیر اتخاذ شده و حضور مهمانان خارجی تقریبا در حال تکمیل است. برخی از آن‌ها از روز گذشته وارد کشور شده‌اند. امروز هم در فرودگاه منتظر استقبال تعدادی از آن‌ها هستیم که فکر می‌کنم ورود آن‌ها تا ساعت ۱۴ پایان می‌یابد.

وی در مورد حضور احمدی‌نژاد در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام روحانی، ادامه داد: احمدی‌نژاد در مراسم تحلیف رئیس جمهور حضور دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه اظهارداشت: در مراسم تحلیف رئیس جمهور، همزمان رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور پشت تریبون می‌روند و رئیس جمهور در کنار رئیس قوه قضاییه سوگند یاد می‌کند.

حسینی با اشاره به اینکه احتمال دارد که رئیس جمهور، اعضای کابینه را امروز به مجلس معرفی کند، گفت: براساس قانون رئیس جمهور بعد از تحلیف تا دو هفته فرصت دارد که اسامی کابینه را به مجلس معرفی کند.

وی اضافه کرد: اگر روحانی اعضای کابینه را پس از مراسم تحلیف به مجلس اعلام کند، در جلسه روز سه‌شنبه پارلمان اعلام وصول می‌شود. پس از آن یک هفته در مجلس فرصت داریم که بررسی‌های اولیه در کمیسیون‌ها را انجام شود و رأی اعتماد به کابینه را آغاز کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد احتمال معرفی اعضای کابینه از سوی رئیس جمهور پس از مراسم تحلیف امروز، گفت: موضوع خاصی در مورد اینکه آقای روحانی کابینه را امروز معرفی کند، هنوز مطرح نشده است. البته احتمال آن وجود دارد، اما قطعی نیست.