به گزارش افکارنیوز، حسن روحانی اظهار کرد: امروز روزی است که دولت جدید کارش را آغاز کرده و امید براین است که روند همکاری‌ها در کشور بهتر از گذشته باشد.

وی با تاکید بر همکاری دولت با مجلس گفت: روند همکاری‌ها میان قوه مقننه و قوه قضاییه بی‌تردید نیازمند هماهنگی، برای حل معضلات و مشکلات کشور است و من این لحظه را آغازی می‌بینم که شاهد همکاری و هماهنگی بیشتری بین قوای سه‌گانه خواهیم بود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: مردم ما مردم شجاع و در شرایط فعلی کشور برای آینده‌ی بهتر امیدوار هستند.

روحانی تاکید کرد: دولت با همه توان، تلاش و کوشش با هماهنگی دو قوه برای حل معضلات کشور تلاش خود را آغاز خواهد کرد.

رییس قوه قضاییه نیز در نشست خبری سران سه قوه که پس از پایان مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی برگزار شد، گفت: امروز با تحلیف رییس جمهور محترم، دوره جدیدی در حیات سیاسی کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله آملی لاریجانی با تبریک به رییس جمهور و ملت شریف ایران که با خلق حماسه سیاسی راه کشور را برای آینده روشن‌تر باز کردند، به مقام معظم رهبری نیز که با درایت این مسیر را برای ملت گشوده، تبریک گفت.

او ادامه داد: ان‌شالله خداوند رییس جمهور محترم را برای خدمت‌رسانی و انجام برنامه‌هایش تایید و تصویب کند، امیدواریم ایشان با درایت و شجاعت و سابقه خوب در حوزه و دانشگاه بتواند این مسیر را به خوبی طی کند.

آملی لاریجانی اشارهای نیز به صحبتهای روحانی در مراسم تحلیف خود داشت و گفت: صحبتی که آقای روحانی در باب تحریمها و روابط خارجی کردند، صحبت خوبی بود.