به گزارش افکارنیوز، بیژن نامدار زنگنه ۶۱ ساله که پیش از این دو دوره چهار ساله وزیر نفت دولت هفتم و هشتم اصلاحات بود، امروز نیز یک بار دیگر توسط حسن روحانی - رییس جمهوری - برای وزرات نفت به مجلس معرفی شد.

زنگنه که از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۸۴ در دولت‌های مختلف به عنوان وزیر حضور داشته است لقب " شیخ الوزرا " را نیز یدک می‌کشد.

ویر نفت دوران اصلاحات متولد شهر کرمانشاه است. وی تحصیلات ابتدایی و دوره اول متوسطه را در زادگاه خود ادامه داد و دوره دوم متوسطه را تا اخذ دیپلم در تهران به پایان رساند.

زنگنه در سال ۱۳۵۰ به دانشکده فنی دانشگاه تهران رفت و در سال ۱۳۵۶ با درجه فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان فارغ التحصیل شد.

او حضور خود در دولت را از سال ۱۳۵۹ آن هم با سمت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرد و در آبان ماه سال ۱۳۶۱ به عضویت شورای مرکزی این نهاد درآمد.

شرح وزارت وی به ترتیب در دولت های چهارم تا هشتم در ذیل آمده است:

وزیر جهاد سازندگی(۱۳۶۴ - ۱۳۶۸) / دولت چهارم – آیت الله سید علی خامنه ای

وزیر نیرو(۱۳۶۸ - ۱۳۷۶) / دولت پنجم و ششم / آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی

وزیر نفت(۱۳۷۶ – ۱۳۸۴) / دولت هفتم و هشتم / حجت الاسلام سید محمد خاتمی

همچنین از دیگر مناصب دولتی زنگنه می توان از عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام(۱۳۷۵ - ۱۳۹۰) و عضویت در شورای اقتصاد(۱۳۶۲ - ۱۳۸۴) نام برد.

وی همچنین عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده و هم اکنون عضویت بنیاد باران را هم دارد.

باید دید وزیر نفت دوران اصلاحات میتواند با توجه به این کارنامه در روزهای آینده از مجلس اصولگرا مجوز ورود به ساختمان ۱۴ طبقه خیابان طالقانی را بگیرد یا خیر.