به گزارش افکارنیوز، نشست خبری مشترک حجت الاسلام حسن روحانی، علی لاریجانی و آیت‌الله صادق لاریجانی رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه دقایقی پس از پایان مراسم تحلیف رئیس جمهور برگزار شد.


علی لاریجانی رئیس مجلس در این نشست خبری گفت: از رئیس جمهور و آقای آملی لاریجانی تشکر می‌کنم که در این مراسم حضور یافتند؛ بعد از مراسم تنفیذ و انتخابات، این آخرین مرحله بود که با حضور چشمگیری از کشورهای مختلف خارجی، جلسه برگزار شد و در واقع جلسه تحلیف شکوه و عظمت خاصی داشت و نشان داد که تحولات ایران به عنوان کشوری ممتاز در منطقه، مورد توجه کشورهاست.


وی افزود: لازم می‌دانم از اینکه روحانی از این فرصتی که به طور قانونی برای معرفی وزرا داشت، خیلی زود استفاده کرده و همین امروز اعضای کابینه را معرفی کرد، تشکر می‌کنم. این روحیه نشان می‌دهد که دولت آینده پرکار است و از زمان خوب استفاده می‌کند.


رئیس مجلس تصریح کرد: ما در مجلس یک هفته فرصت برای بررسی برنامه‌های وزرا در اختیار داریم و انشاءالله دوشنبه هفته آینده بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، در مجلس آغاز می شود.


لاریجانی اضافه کرد: ما و نمایندگان توصیه خاصی به آقای روحانی برای کابینه نداشتیم؛ امیدواریم هفته آینده کابینه رای اعتماد گرفته و دولت کامل شود و مشکلات کشور با همکاری و همگرایی حل شود.


وی در پایان سخنان خود از اصحاب رسانه به خاطر پوشش خبری مراسم تحلیف قدردانی کرد.