به گزارش افکارنیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در این مراسم گفت: خبرنگاران ما در نظام امپریالیسم خبری که صهیونیست‌ها ایجاد کردند توانسته‌اند پیام جمهوری اسلامی ایران را به دنیا ابلاغ کرده و از نقاط کور و خلاء دشمن به خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه " بازدارندگی یک اصل اساسی در سیاست جمهوری اسلامی ایران است "، اظهار کرد: نیروهای مسلح با آمادگی خود می‌توانند ۵۰ درصد از این بازدارندگی را ایجاد کنند و ۵۰ درصد باقیمانده به نقش فعال رسانه‌ای مربو‌ط می‌شود که خبرنگاران توانسته‌اند به خوبی این نقش را ایفا کنند.

واحدی همچنین با اشاره به اینکه " اگر دشمن از توان و آمادگی و بنیه اعتقادی ما اطلاعی نداشته باشد، شرایط بازدارندگی ایجاد نمی‌شود "، تصریح کرد: اجر خبرنگاران کمتر از اجر مجاهدانی که با گلوله و اسلحه مجاهدت می‌کنند، نیست.

معاون فرهنگی ارتش افزود: رسانه‌ها انتظار دارند که با فرماندهان رده بالای ارتش گفت‌وگو داشته باشند اما با این وجود ارتش تنها به این فرماندهان محدود نیست و جامعه رسانه‌ای می‌تواند از نیروهای رده میانه و پایین ارتش نیز برای تولید خبر استفاده کند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش هم با بیان اینکه " در دوران جنگ تحمیلی به دلیل مسائل امنیتی و حفاظتی ارتش گاهی حتی نمی‌توانست برخی شهدای خود را معرفی یا اعلام کند "، یادآور شد: حتی شهید ستاری که آن زمان فرمانده نیروی هوایی بود به همین دلیل ابراز ناراحتی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه " در ارتش توانمندی‌هایی وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد "، خاطرنشان کرد: نویسندگان، شعرا، پزشکان و نخبگان زیادی در ارتش وجود دارند که اخبار آنها را می‌شود منعکس کرد.

آل‌هاشم همچنین اظهار کرد: نحوه انعکاس اخبار رزمایش‌ها بسیار مهم است زیرا این رزمایش‌ها پیام‌های روشنی برای دشمنان و دوستانمان دارد. رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در انعکاس اخبار رزمایش‌ها دارند و بدین‌وسیله می‌توان از نفوذ دشمن به کشور نیز پیشگیری کرد.

در این مراسم نمایندگانی از رسانههای مختلف مکتوب، دیداری و شنیداری نیز نظرات خود در مورد همکاری و تعامل بهتر رسانهها و ارتش را مطرح کردند و در پایان نیز از اصحاب رسانه تجلیل شد.