به گزارش افکارنیوز، متن این نامه که در آن به دغدغه‌ها و اولویت‌های این حوزه اشاره شده، به قرار زیر است:

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت

احتراما ضمن عرض تبریک استقرار «دولت تدبیر و امید» به محضر مردم شریف کشورمان و با آرزوی سلامتی و طول عمر برای حضرتعالی و کلیه دلسوزان و خدمتگزاران راستین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بدینوسیله حمایت خود را از دیدگاه‌های اصولی دولت محترم در راستای تقویت تشکل‌های صنفی، مردم‌نهاد و غیردولتی اعلام می‌داریم.

آقای رئیس جمهور! همان‌گونه که در مناظره‌های انتخاباتی به درستی اشاره فرمودید، کار مردم را باید به دست مردم سپرد و برگزاری مراسم روز طبیعت(سیزدهمین روز نوروز) و عاشورای حسینی(ع) که نمونه‌های مورد اشاره حضرتعالی بود و یا یاد کردن از اشخاص مطرح و مفاخر فرهنگی هنری به عنوان سفیران فرهنگی و میراثکشور، حکایت از موضعی برآمده از دل جامعه و فعالان عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی داشت.

یکی از دغدغه‌های فعالان عرصه میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این سال‌ها، وجود سکانداری دلسوز و دور از حواشی و غوغاسالاری در بدنه دولت بوده است تا بتواند با اتکاء به آن، حقوق از دست رفته ایرانیان را احیا کند و چالش‌های بزرگی نظیر «قاچاق اشیاء عتیقه به دیگر کشورها، مصادرة مفاخر و سنت‌های ایرانی توسط سایر ممالک، محدودیت‌های موجود در مسیر توسعه صنعت گردشگری، ایجاد جذابیت برای ترغیب جوانان به تحصیل و فعالیت در حوزة صنایع دستی» و به طور کلی نظایر آن را با «تدبیر» خردمندانه مدیریت کند بلکه ثمره آن «امید» ی باشد که به جامعه تزریق خواهد شد.

جناب آقای دکتر روحانی! عرصه گردشگری ایران، مدیری مدبر و کارا می‌خواهد که به جای «تلاش برای مطرح‌سازی نام خود، توجه به منافع شخصی، اتخاذ مواضع خلق‌الساعه و در یک کلام تولید بحران برای صنعتی که برای حیات خود به شدت نیازمند حمایت دولت است»، تنها به اعتلای ایران و ایرانی فکر کند و اندیشه خدمت در سر داشته باشد.

اغراق نیست اگر جایگاه رئیس سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را دارای اهمیتی به مانند وزیر امور خارجه بدانیم؛ چرا که اگر وزارت خارجه به امور رایزنی و دیپلماتیک می‌پردازد، این سازمان نیز در شناساندن ایران واقعی به جهانیان، نمایش ظرفیت‌های ایرانی اسلامی و به طور خلاصه صدور دیپلماسی فرهنگی کشور، نقش ممتاز و تعیین‌کننده‌ای دارد و مکمل دیپلماسی خارجی کشور است. لذا با عنایت به این موارد، خواستة جدی فعالان این عرصه در بخش خصوصی از منتخب ملت و رئیس دولت محترم جمهوری اسلامی ایران، انتصاب فردی شایسته است که ویژگی‌های فوق را دارا باشد.

آقای رئیس جمهور! اعتقاد راسخ ما این است که «جناب آقای دکتر محمدعلی نجفی» بهترین انتخاب برای ریاست سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است؛ چرا که ایشان فردی مومن و معتقد به مبانی و اصول انقلاب اسلامی و آشنا به مباحثفرهنگی و اجتماعی است. ایشان سال‌ها منتخبی شایسته برای مردم شریف پایتخت ام‌القرای جهان اسلام بوده‌اند و خواسته‌های به حق ایشان را مطالبه کرده‌اند. آقای دکتر نجفی به اعتقاد اینجانبان با وجهه آکادمیک، توان مدیریتی و قدرت اجرایی بالایی که دارند به یقین می‌توانند صنعت گردشگری و حوزه‌های وابسته را به مسیری صحیح که برازنده ایران و شایسته اسلام راستین رحمانی است، هدایت کند. از سوی دیگر قدرت تعامل و رایزنی ایشان نیز به یقین می‌تواند راه رسیدن به توسعه و تعالی را برای اهداف روی زمین مانده صنایع دستی، میراثفرهنگی و گردشگری کشور فراهم سازد.

رجاء واثق اینجانبان، این است که انتصاب شایسته جناب آقای دکتر نجفی، می‌تواند «کلید» گشایش قفل‌های صنعت گردشگری باشد و این صنعت به «انحراف» رفته و گرفتار رکود و بلکه تعطیل شده را احیا و افتتاح کند.

جمعی از تشکلهای فعال در عرصه گردشگری کشور