به گزارش افکارنیوز،به مناسبت هفته دولت، حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع معاونین، مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره دو خدمتگزار صدیق، فدایی تمام عیار و تربیت یافته حضرت امام(ره) و مکتب سرخ تشیع، شهیدان رجایی و باهنر گفت: خون این شهیدان بزرگوار ضمن نقش برآب کردن تمامی توطئه‌ها و اهداف شیطانی دشمنان که درصدد بازگرداندن نظام سلطه و استبداد بودند، روحیه ایثار و خدمت خالصانه، را در کالبد جامعه تزریق کرد.

دهقان، رمز ماندگاری و الگو شدن شهیدانی همچون بهشتی، رجائی، باهنر را از خود گذشتن و به حق پیوستن ذکر کرد و افزود: اگر بخواهیم تداوم بخش راه شهیدان و تحقق بخش آرمان‌های بلند امام شهیدان(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باشیم باید این روحیه را در همه امور نصب‌العین خود قرار دهیم.

وزیر دفاع، رضایت فرماندهی معظم کل قوا و پشتیبانی مؤثر از نیروهای مسلح به بهترین شکل و در بالاترین سطح را از راهبردهای وزارت دفاع برشمرد و تصریح کرد: باید با وحدت و همدلی، و تقویت فضای ایمانی و اسلامی در سایه تدابیر مقام معظم رهبری بعنوان یک سرباز فداکار، آگاهانه، متعهدانه و دلسوزانه مأموریت و تکالیفی را که برعهده داریم به احسن وجه به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی با بیان اینکه اگر روحیه گسستن از خود و پیوستن به حق حاکم شود می‌توانیم به همه اهدافمان برسیم و هیچ مانعی نمی‌تواند حرکت ما را متوقف کند، گفت: با بکارگیری همه ظرفیت‌ها و تحمل سختی‌ها خالصانه قدم برداریم تا لطف و عنایت خدا نیز شامل حال ما شود.

دهقان با اشاره به جایگاه شایسته وزارت دفاع در دولت و نیروهای مسلح اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم با همه وجود و با کار و تلاش مضاعف، از این جایگاه صیانت و روز به روز آنرا ارتقاء بخشیم و راهی که شهیدان و بزرگان در وزارت دفاع در دوره‌های قبلی پیمودند با شتاب و نشاط بیشتری ادامه دهیم.

وزیر دفاع، حاکمیت فضای نقد منصفانه، نصیحت مشفقانه، امر به معروف و نهی از منکر را از عوامل پیشرفت و کاهنده ضریب اشتباهات ذکر کرد و گفت: با خیرخواهی در حق همدیگر راه تعالی و کمال فردی و اجتماعی را هموار کنیم.

وزیر دفاع در پایان اظهار امیدواری کرد که با مدد الهی بتوانیم، خدمتگزارانی صدیق، صالح، فداکار و پرتلاش برای نظام، رهبری معظم انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و مردم عزیز ایران باشیم.