به گزارش افکارنیوز،علاالدین نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس، ضمن گرامیداشت هفته دولت و شهادت شهیدان باهنر و رجایی ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهور و اعضای کابینه، دین خود را به مردم ادا کنند و حماسه اقتصادی را به عنوان مهمترین هدف کنونی نظام محقق سازند.

وی با اشاره به مسایل منطقه افزود: تجربه مصر یک بار دیگر جهان‌بینی انقلاب اسلامی ایران مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را ثابت کرد و اگر از روز اول انقلاب مصر به جای پای نهادن در کج راهه آمریکا و همپیمانان منطقه‌ای‌اش از تجارب جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری بهره می‌گرفت، امروز جای مبارک و مرسی عوض نشده و این ضرر هنگفت متوجه ملت مصر نمی‌شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: واقعیت این است که راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی، درگیر کردن کشورهای اسلامی در جنگ داخلی و کشتار مسلمانان به دست خود آنهاست که نمونه بارز آن سوریه است که تفکر منحط تکفیری به نام اسلام، مسلمان کشی می‌کند و از سلاح شیمیایی بهره می‌گیرد و پیروان سایر ادیان الهی نیز از دست آنها در امان نیستند و اخیرا این جنایت‌ها امنیت لبنان را نیز مورد تهدید قرار داده است.

بروجردی اضافه کرد: کشورهای اسلامی هر چه سریعتر باید خود را از این دام امریکایی و صهیونیستی رها کنند و سلاح‌هایشان را باید برای دفاع از خود و مقابله با دشمنان متجاوز نشانه روند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان کنگره آمریکا نیز باید به خوبی بدانند که تاثیر تحریم‌ها هیچ گونه خللی در اراده ملت ایران که با انتخابات عظیم خود زیباترین جلوه‌های دموکراسی و مردم سالاری اسلامی را به نمایش گذاشت، ایجاد نخواهد کرد و نکته دیگر این است که متاسفانه دروغ بزرگ حرکت جمهوری اسلامی ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای آن قدر تکرار شده است که به باور نمایندگان کنگره آمریکا رسیده است.

بروجردی اضافه کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در زمینه مسائل هسته‌ای بسیار شفاف و صادقانه است. ما مخالف جدی سلاح‌های هسته‌ای هستیم و این سلاح هیچ گونه جایگاهی در استراتژی دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد و دشمنان جمهوری اسلامی اگر واقعا نگران بمب هسته‌ای هستند به سراغ رژیم صهیونیستی بروند که بدون داشتن هیچ گونه تعهد بین المللی، با بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای، امنیت خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند.

وی افزود: از وزیر امور خارجه قویا انتظار می‌رود در عرصه مذاکرات هسته‌ای از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران قاطعانه دفاع کند. خط قرمز ما سلاح هسته‌ای است که آن را کاملا قبول داریم و مادون این خط براساس نیازهای خود باید به فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای خود ادامه دهیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: توجه ویژه به گسترش همکاری‌ها و بهره گیری از ظرفیت جنبش عدم تعهد که ریاست آن به عهده کشور ماست و تقویت روابط با همسایگان از ضروریت‌های عرصه سیاست خارجی است و ما نیز در مجلس شورای اسلامی با یک دیپلماسی فعال پارلمانی قوه مجریه را یاری خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به توانمندیها و مشکلات حوزه انتخابیه خود از دولت و مسئولین اجرایی خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.