به گزارش افکارنیوز،تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز(یکشنبه) از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که با این شرح است:

عاشوری نماینده شفت به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت کود، سم و نهاده‌های کشاورزی و به رئیس‌ جمهور در خصوص صدور دستور لازم برای جلوگیری از تخریب بافت تاریخی شهرک ماسوله تذکر داد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به رئیس ‌جمهور در خصوص صدور مجوز تردد به تمام اتومبیل‌های پلاک منطقه آزاد انزلی بدون توجه به ساخت مربوطه، به وزیر علوم در خصوص تسریع در پرداخت معوقات حقوق کارکنان آموزشگاه‌ها فرهنگی دکتر معین رشت و به وزیر کشور در خصوص تسریع در رفع کمبود ناوگان حمل و نقل شهری رشت تذکر داد.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص توضیح علت عدم پرداخت بهای گندم خریداری شده، به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت عدم تأمین آب شرب روستاهای بجنورد، مانه‌ سملقان راز و جرگلان و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت تأخیر در راه‌اندازی شرکت‌ هواپیمایی اترک در استان خراسان شمالی تذکر داد.

فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر راه و شهرسازی در خصوص جلوگیری از افزایش قیمت زمین‌های مسکونی در شهر بابک تذکر داد.

نادران نماینده تهران به رئیس‌ جمهور در خصوص جلوگیری از به کارگیری افراد متهم به فساد به ویژه متهمان پرونده بیمه ایران در مشاغل کلیدی، پرهیز از به کارگیری عبارت مجهول دولت اسرائیل برای رژیم اشغالگر قدس و به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص پرهیز از به کارگیری عناصر اطلاعاتی و امنیتی در مشاغل مهم و حساس وزارتخانه تذکر داد.

آریایی‌نژاد نماینده ملایر به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرای طرح‌های آبخیزداری و تأمین اعتبار حوزه توزیع برق ملایر و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اتخاذ تدابیر لازم برای مدیریت منابع آب کشاورزی در شهرستان ملایر تذکر داد.

بشیری، فتاحی، موسوی‌ و خجسته نمایندگان پاکدشت، شهربابک، اهواز و همدان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تسریع در تأمین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان تذکر دادند.

قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به رئیس جمهور در خصوص تسریع در پرداخت وام‌های گندم خریداری شده از کشاورزان، به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات ناشی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مضاعف قطعه‌سازان خودرو و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در پرداخت بدهی شرکت‌های خودروسازی به قطعه‌سازان تذکر دادند.

قادری، محمد صادقی، صادقی، سقایی، جعفرپور، موسوی، ذوالانوار، احمدی، طاهری، فریدونی، هاشمی و زارع به رئیس ‌جمهور در خصوص لزوم توجه به احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های استان فارس تذکر دادند.

لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم پرداخت مطالبات چایکاران تذکر داد.

حقیقت‌پور نماینده اردبیل به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم پرداخت مبلغ خرید گندم کشاورزان در اردبیل تذکر داد.

فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر بهداشت در خصوص علت کمبود شدید داروهای انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی تذکر داد.

ثروتی نماینده بجنورد به وزیر دادگستری در خصوص رسیدگی به وضعیت اداره کل تعزیرات حکومتی استان خراسان شمالی و سخت‌گیری‌های خارج از قانون و ارائه لایحه تعیین وضعیت ملکی مجتمع دهکده رضوی تذکر داد.

درویش‌پور نماینده ایذه به وزیر نیرو در خصوص تسریع در ساخت جاده و پل‌های شهرستان ایذه در راستای تعهدات وزارت نیرو و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دستور چهار بانده شدن اهواز ایذه لردگان تذکر داد.

علی‌پور نماینده قائم‌شهر به وزیر بهداشت در خصوص علت عدم پیگیری ساخت پروژه بیمارستان رازی قائم‌شهر تذکر داد.

دامادی، علیپور و حسینی نمایندگان ساری و قائم‌شهر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در احداثسایپای شمال در ساری تذکر دادند.

خسروی نماینده تربیت حیدریه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در راه‌اندازی پروژه فرودگاه شهید مدرس خراسان رضوی تذکر داد.

عزیزی، جعفری، قوامی و ثروتی نمایندگان خراسان شمالی به وزیر نیرو در خصوص تسریع در احداثتجهیز سیکل ترکیبی شیروان تذکر دادند.

جعفرپور نماینده لارستان به وزیر امور خارجه در خصوص اقدام مؤثر و بازدارنده به منظور توقف اخراج گسترده و سازمان یافته ایرانیان از برخی مکان‌های شیخ‌نشین امارات متحده عربی تذکر داد.

شفیعی نماینده ممسنی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در پروژه جاده قائمیه تذکر داد.

علیپور نماینده قائم‌شهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توجه مناسب به کارهای فرهنگی و اجتماعی در شهرستان قائم‌شهر و به وزیر تعاون در خصوص لزوم تسریع و توجه جدی در پرداخت حقوق کارگران بازنشسته فولاد تذکر داد.

منظری توکلی نماینده بافت به وزیر تعاون در خصوص پرداخت حقوق تیر و مرداد ماه معوقات بازنشستگان شرکت ملی فولاد تذکر داد.

سلطانی صبور نماینده رزن به وزیر نیرو در خصوص تسریع در رفع مشکلات و تأمین آب و برق شهرستان رزن که سبب خشکسالی شده است، تذکر داد.