به گزارش خبرنگار بينالملل "افكار"، روزنامه انگلیسی دیلیمیل نوشت: نخستوزیر ۷۳ ساله ایتالیا که به اظهارات دور از ادب و نزاکت معروف است و این روزها همچنان درگیر موضوع رسوایی اخلاقی با یکی از مدلهای ایتالیایی است، در جمع سفرا و بازرگانان بیش از ۳۰ کشور حوزه دریای مدیترانه و آمریکای لاتین اعلام کرد: عیاشی جوانی از من گذشته اما میتوانم به عیاشی پیری مشغول باشم.

وی که به تازگی از سفر برزیل بازگشته است، در جمع افراد حاضر در این کنفرانس از سفرای کشورهای آمریکای لاتین درخواست کرد تا زنان زیبا را به ایتالیا بیاورند چرا که ایتالیایی‌ها قدر این دختران زیبا را می‌دانند!

اظهارات برلوسکونی در این نشست، مورد انتقاد شدید نخبگان سیاسی در داخل این کشور قرار گرفته است.

پائولو پلگرینی از مخالفان برلوسکونی در همین خصوص گفته است: نخست‌وزیر بار دیگر ارزش زنان را در حد یک کالای مصرفی پایین آورد و زنان باید علیه برلوسکونی قیام کنند.

این گزارش همچنین می‌افزاید: برلوسکونی از کادر پزشکی خود درخواست کرده تا بررسی‌های لازم را برای افزایش عمر وی تا ۱۵۰ سال انجام دهند.

" لوئیجی ورزه " کشیشی که بیمارستان سن رافائل در میلان را اداره می‌کند و برلوسکونی کمک‌های هنگفتی به بیمارستان وی کرده، اعلام کرد که علم تنها می‌تواند به زندگی تا ۱۲۰ سال کمک کند اما سیلویو می‌خواهد ۱۵۰ سالگی زندگی کند چرا که فکر می‌کند راهی که انتخاب کرده می‌تواند به حل مشکلات ایتالیا منجر شود!

برلوسکونی یکی از رهبران غربی مخالف ایران است. وی به خاطر سیاست های نادرست خود مورد اعتراضات شدید مردم ایتالیا در اینترنت قرار گرفته است و صفحه فیس بوکی که در اعتراض به برلوسکونی ایجاد شده، در حال حاضر صدها هزار عضو دارد. وی بر خلاف رومانو پرودی نخست وزیر سابق این کشور، ترجیح داده از سیاست های آمریکا علیه ایران تبعیت کند.

برلوسکونی در این زمینه تنها نیست و نیکلا سارکوزی رییس جمهور فرانسه نیز وی را در مواضع ضدایرانی و همچنین رسواییهای اخلاقی همراهی می کند