بهگزارش افکارنیوز، روابط عمومی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره استفاده از کمک‌های دولتی به این دانشگاه، ارائه کرد.

در این اطلاعیه تصریح شده کمک انجام شده به دانشگاه از سوی دولت گذشته طبق موازین قانونی و با مصوبه هیئت وزیران و البته امری مرسوم در دولت‌ها بوده و اموال دانشگاه ایرانیان نیز در صورت انحلال متعلق به دولت خواهد بود.

متن این اطلاعیه که نسخه‌ای از آن دقایقی پیش در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت، به شرح ذیل است:

«در پی انتشار مطالب غیرواقعی و نادرست در موضوع کمک دولت دهم به راه‌اندازی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان لازم است نکاتی را به آگاهی عموم برساند:

۱. بر خلاف آنچه در خبرهای مورد اشاره آمده است، کمک انجام شده به دانشگاه ایرانیان بر طبق موازین قانونی و بر اساس مصوبه دولت صورت گرفته و جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد در آخرین مصاحبه تلویزیوین خود آن را اعلام کردند.

۲. کمک نهاد ریاست جمهوری و دولت به نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی و غیر دولتی امری معمول و قانونی است و در همه دولت‌ها مرسوم بوده است. در دولت‌های نهم و دهم هزاران نفر و صدها نهاد عمومی و غیر دولتی از این کمک‌ها استفاده کرده‌اند.

۳ - توسعه مراکز دانشگاهی و حمایت از فعالیت های علمی در کشور از جمله موارد تاکید و حساسیت دولت‌های نهم و دهم بوده است و در همین رابطه باید به کمک بیش از چهارصد و پنجاه میلیارد ریالی نهاد ریاست جمهوری دولت دهم به خوابگاه‌های دانشگاه تهران اشاره کرد.

۴ - دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان متعلق به شخص یا اشخاص خاصی نیست و اموال و دارایی‌های دانشگاه در صورت انحلال متعلق به دولت است.

۵ - در عین استحقاق قانونی کامل دانشگاه برای استفاده از کمک مورد اشاره، به منظور پاسداشت از جایگاه والای تلاش مقدس علمی و جلوگیری از ایجاد کمترین شائبه و هرگونه بهانه‌جویی کمک مذکور به حساب نهاد ریاست جمهوری بازگردانده شده است.

۶- تاسیس دانشگاه جامع بینالمللی ایرانیان بر اساس پیشنهاد جمعی از نخبگان علمی ایرانی در داخل و خارج از کشور و به منظور استفاده از ظرفیتهای حداکثری علمی ایرانیان در سراسر جهان و دستیابی به مرزهای دانش و نیل به تراز جهانی صورت گرفته است. بدیهی است راهاندازی دانشگاهی در این مقیاس، از جهت تامین احتیاجات سختافزاری و نرمافزاری نیازمند حمایتهای جدی دولت محترم و افراد نیکوکار ارجمند و عموم مردم عزیز است. از این رو ضمن ارسال درخواست خدمت ریاست محترم دولت یازدهم برای صدور دستور کمک به دانشگاه، از افراد خبر و نیکوکار و عموم مردم عزیز دعوت مینماید کمکهای نقدی خود را به حساس ۹۹۹ بانک ملت (یا کارت به شماره ۷۷۲۷-۷۰۱۱-۳۳۷۷-۶۱۰۴) و نیز حساب ۸۸ بانک ملی در سراسر کشور واریز نمایند. به زودی محل مراجعه برای اعطای سایر کمکها اعلام خواهد شد.