به گزارشافکارنیوز،،دراین اجلاس در جایگاه هیات رییسه افرادی چون آیت‌الله مهدوی‌کنی، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، آیت‌الله سید احمدخاتمی، آیت‌الله یزدی و آیت‌الله دری نجف‌آبادی حضور داشتند.

همچنین افرادی چون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ‌ آیت‌الله آملی لاریجانی، آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله جنتی، ‌ حجت‌الاسلام و المسلمین قمی، رییسی، علوی، مهدوی‌کنی، آیت‌الله امامی کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین مقتدایی، بوشهری و … در صندلی‌های پایین صحن علنی مجلس خبرگان رهبری نشسته‌ بودند.

براساس این گزارش آیت‌الله جنتی و مصباح یزدی در کنار هم نشسته‌ بودند و دکتر حسن روحانی رییس جمهور نیز که در اواسط سخنرانی آیت‌الله مهدوی‌کنی در این جلسه حضور یافت در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی نشست.

حجت‌الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات نیز در کنار آیت‌الله امامی کاشانی نشسته بود.

در این جلسه پیکر مطهر ۶ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس نیز حضور داشتند و قرار شد که در اولین زمان تنفس اجلاس اعضای خبرگان رهبری پیکر این ۶ شهید تا درب ساختمان قدیم مجلس تشییع شود.

همچنین آیت‌الله دری نجف‌آبادی یکی از منشی‌های اجلاس خبرگان اعلام کرد که امروز مراسم تحلیف دو تن از اعضای جدید مجلس خبرگان رهبری از استان‌های آذربایجان غربی و کهکیلویه و بویر احمد که در انتخابات میان دوره‌ای انتخاب شدند برگزار می‌شود و آیت‌الله حسن نمازی نماینده آذربایجان غربی نیز به عنوان اولین سخنران پیش از دستور پس از مراسم افتتاحیه اعلام شد.

همچنین قرار شد که کمیته‌ای پنج نفره برای تنظیم محورهای بیانیه پایانی اجلاس خبرگان از میان اعضا انتخاب شوند.

همزمان با ورود رییس جمهور به عنوان یکی از اعضای مجلس خبرگان به جلسه این مجلس در اواسط سخنرانی آیت‌الله مهدوی‌کنی رییس مجلس خبرگان بار دیگر انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور کشورمان را به وی تبریک گفت.

گفتنی است اجلاس خبرگان رهبری در سال دو بار در پایان تابستان و زمستان برگزار می‌شود.

سخنران ویژه چهاردهمین اجلاس خبرگان رهبری سرلشگر قاسم سلیمانی است ، فردا نیز حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در جمع خبرگان سخنرانی میکند.