به گزارشافکارنیوز،غلامعلی نادری مدیرکل دفتر آموزش‌های غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم درباره صدور مجوز برای پذیرش دانشجو دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان با اشاره به اینکه برای مهرماه دانشجویی در اختیار این دانشگاه قرار نگرفته است، اظهار داشت: ممکن است این دانشگاه با طی مراحل مختلف، مجوز پذیرش دانشجو برای بهمن ماه دریافت کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع بین المللی برای پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت فرصت دارد، گفت: اگر این موسسه مراحل دریافت مجوز خود را پس از بازدید از محل و تایید فضا بگذارند و مجوز قطعی خود را در شورای گسترش دریافت کند، نهایتا به این موسسه دانشجو در رشته‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در بهمن ماه در شرایطی که ظرفیتی از سوی سازمان سنجش برای تکمیل ظرفیت اعلام شود داده می‌شود.

این مقام مسئول در وزارت علوم افزود: این دانشگاه تا پایان شهریور مهلت دارد برای این مساله اقدام کند و اگر بتواند مراحل اداری خود را طی کند، احتمال اینکه برای تکمیل ظرفیت طبق قوانین سازمان سنجش به آن دانشجو داده شود وجود دارد.

وی تاکید کرد: این موسسه تاکنون نامه‌ای به دفتر آموزش‌های غیر دولتی و غیر انتفاعی نداده است تا بتوان این مراحل را پیگیری کرد.

نادری تصریح کرد: این موسسه مجوز اولیه خود را از شورای عالی دریافت کرده است. بعد از این مجوز اولیه باید فضا را مشخص کنند و امکانات را اعلام کنند و به استناد این مجوز قطعی داده میشود تا این لحظه این مراحل انجام نگرفته است، مجوز اولیه شورا هیچ تعهدی را برای وزارت علوم ایجاد نمیکند و مهلت این مجوزها یک ساله است.