به گزارشافکارنیوز،سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران درباره سخنان رئیس جمهور و کمک‌هایی که سپاه از بسیج خواسته است گفت: سخنان رئیس جمهور بسیار امیدبخش بود و توجه وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری که فرموده‌اند حل مشکلات نیاز به نگاه درون دارد، نشان می‌دهد رئیس‌جمهور به این مسئله توجه دارد.

وی خاطر نشان کرد: در بیانیه‌ای که سپاه به عنوان تبریک به رئیس جمهور صادر کرده است، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با دولت اعلام کرد.

نقدی ادامه داد: رئیس جمهور در این مراسم دو درخواست از سپاه داشت؛ یکی مبارزه با قاچاق کالا و دیگری همکاری برای حل مشکلات اقتصادی بود که در این دو مورد طرح‌هایی را داریم که آنها را به رئیس جمهور اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص کمک به مبارزه با قاچاق نیز خاطرنشان کرد: بخش کوچکی از مبارزه با قاچاق به مرزها مربوط می‌شود، چرا که بخش اعظمی از قاچاق از طریق ترفندهای قانونی صورت می‌گیرد و برای مبارزه با آن بیشتر جنبه‌های اطلاعاتی کمک می‌کند و نه حضور فیزیکی.

وی اظهار داشت: افرادی که در این زمینه متخلف هستند، قانون را دور میزنند. البته قوانین زیادی برای جلوگیری از قاچاق داریم و رئیس جمهور نیز از سپاه بیشتر در جنبه اطلاعاتی درخواست کمک کرده است، ولی به صورت کلی سپاه و بسیج هر کمکی که دولت از آنها بخواهد در حد بضاعت خود کمک خواهند کرد.