به گزارش افکارنیوز، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد پس از پایان جلسه هیئت امنای این دانشگاه با حضور در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری جلسه امروز هیئت امنا، اظهار داشت: جلسه هیئت امنا در فضایی بسیار دوستانه و‌ آرام برگزار شد و رئیس جلسه تغییر ریاست این دانشگاه را به مصلحت دانست و علت آن را مصلحت دانشگاه و تغییر شرایط پس از انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد و ترجیح اکثریت اعضای هیئت امنای دانشگاه این بود که فردی رئیس این دانشگاه شود که با وزارتخانه‌ها و دیگر دستگاه‌ها همکاری کند و از کسانی‌ که تاکنون مسئولیت داشتند، تقدیر و تشکر شد و برای مسئولان جدید دعای خیر و سلامتی خواستار شدند.

وی ادامه داد: در نتیجه جلسه هیئت امنا، رئیس دانشگاه آزاد تغییر کرد و آقای میرزاده از فردا به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به فعالیت خواهد شد که بر اساس اساسنامه دانشگاه ظرف مدت ۳ ماه باید سرپرست دانشگاه به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شود.

رئیس سابق دانشگاه آزاد در مورد ترکیب آرای هیئت امنا گفت: تغییر رئیس دانشگاه از ۸ نفر حاضر، ۶ رای آورد و آقای میرزاده نیز موفق به کسب ۶ رای از ۸ رای کل اعضای حاضر در جلسه شد.

دانشجو تصریح کرد: بنده برای رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی توفیق می‌کنم.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز هیئت امنا از ۹ نفر عضو، ۸ نفر در جلسه حاضر بودند، گفت: آقای فریدون عزیزی که به علت شرکت در همایشی به خارج از کشور رفته بود، غایب جلسه امروز بود.

رئیس دانشگاه آزاد در خصوص اینکه قبل از تشکیل جلسه هیئت امنا تغییر رئیس دانشگاه مطرح نبود و حتی سرپرست وزارت علوم نیز چندین بار بر این مورد تاکید کرده بود، چگونه تغییر ریاست دانشگاه در جلسه مطرح شد، گفت: اکثریت اعضای هیئت امنا با توجه به شرایط موجود کشور مصلحت دانستند فردی سکان ریاست دانشگاه آزاد را برعهده بگیرد که بتواند با هماهنگی بیشتر، منافع بیشتری را برای دانشگاه آزاد رقم بزند و بدین ترتیب بحثتغییر ریاست دانشگاه مطرح و بنده برکنار شدم.

دانشجو خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اعضای هیئت امنا خواستار تغییر ریاست دانشگاه شدند این موضوع مطرح شد و به همان دلیل که بنده با اکثریت آرای هیئت امنا رئیس دانشگاه آزاد شدم، به همان دلیل نیز نفر بعدی انتخاب شد و اصولا تغییر و تحول در دانشگاه‌ها یک مسئله طبیعی است اما با توجه به اینکه مدت ریاست سابق دانشگاه آزاد ۳۰ سال طول کشید، تغییر ریاست فعلی نیز غیرطبیعی به نظر می‌رسد اما این مسئله یک مورد طبیعی است و ۶ نفری که به تغییر بنده رای دادند این مورد را مصلحت دانستند و ۲ نفری که رای منفی دادند، تغییر ریاست دانشگاه را مصلحت نمی‌دانستند.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر به چه کاری مشغول خواهید شد، تصریح کرد: تخصص بنده مهندسی سازه و ساختمان است و به اتاق شخصی‌ام در دانشگاه تربیت مدرس رجوع می‌کنم و به راهنمایی دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد و همچنین انجام پروژه‌های تحقیقاتی مهم که برای کشور حائز اهمیت باشد، خصوصا مباحثدفاع غیرعامل خدماتی را به کشور ارائه خواهم داد.

رئیس دانشگاه آزاد اضافه کرد: همه اعضای هیئت امنا ضمن تشکر از بنده و معاونینم به دلیل زحماتی که کشیده بودیم، از بنده خواستند تا به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی همکاری کنم و بنده نیز به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه کار خود را ادامه خواهم داد.

دانشجو در خصوص خاطرات دوران ریاست خود بر دانشگاه آزاد گفت: دوستی‌ها، صفا و صمیمیت، افتادگی و پیشرفت علمی که به تدریج در دانشگاه حاصل شد، بهترین خاطره بنده در دانشگاه آزاد اسلامی بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در ترم اول سال تحصیلی آیا در دانشگاه تربیت مدرس درسی را ارائه کرده‌اید یا خیر، گفت: در این ترم فعلا یک درس گرفته‌ام و آن را ارائه خواهم کرد و انشاءالله در ترم‌های بعد واحدهای بیشتری ارائه خواهم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به سخنان سرپرست جدید دانشگاه آزاد در جلسه هیئت امنا اظهار داشت: آقای میرزاده در جلسه اعلام کرد که مایل است با تمام معاونین و مدیرانی که در زمان بنده در دانشگاه آزاد فعالیت کرده‌اند، ادامه مسیر دهد و امیدوارم معاونین و مدیران با وی همکاری کنند تا رئیس جدید نیز موفق شود.

دانشجو در پایان تأکید کرد: از همه همکاران خوبم و همه خبرنگاران و افرادی که در کنار من بودند و از بنده حمایت میکردند و همچنین دانشجویان عزیز و کارمندان شریف دانشگاه و اعضای هیئت علمی تقدیر و تشکر میکنم و از آنها میخواهم که با رئیس جدید همکاری کنند تا اعتلا و پیشرفتی که در دانشگاه آزاد طی ۱۸ ماه اخیر حاصل شده بود، ادامه پیدا کند.