به گزارشافکارنیوز،این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: آیا باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا به حسن روحانی رییس‌جمهور ایران سلام خواهد کرد و آیا با وی ملاقاتی خواهد داشت؟ مقامات می‌گویند که ملاقاتی بین اوباما و روحانی برنامه‌ریزی نشده است ولی سران دو کشور تبادل نامه بین دو طرف را تایید کرده‌اند.

روحانی و اوباما در روزهای آینده برای شرکت در نشست سازمان ملل در نیویورک خواهند بود و ملاقات‌های ناگهانی در گذشته نیز اتفاق افتاده است.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت که اوباما «معتقد است فرصتی برای دیپلماسی در زمینه مسائلی که برای آمریکا و متحدان‌مان در قبال ایران چالش‌آمیز بود وجود دارد و ما امیدواریم که دولت ایران از این فرصت استفاده کند».

روحانی که تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌یی را رد کرده است، در گفت‌وگو با شبکه خبری ان‌. ‌بی‌. سی گفت که «نامه‌ای مثبت و سازنده» از اوباما دریافت کرده است و این نامه می‌تواند آغازگر «گام‌هایی کوچک و ظریف برای آینده‌ای مهم باشد».

اوباما نیز گفته است که ارسال نامهاش برای روحانی نشان دهنده علاقه آمریکا به حل مساله هستهیی ایران به طوری که به ایران اجازه دهد به جامعه بینالمللی بپیوندد، است گرچه تاکید کرد که ایران باید به جامعه بینالمللی نشان دهد که به دنبال تسلیحاتی کردن انرژی هستهیی نیست.