به گزارشافکارنیوز،سردار علی رزمجو در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: استاندار رزمنده بوشهر و یادگار هشت سال دفاع مقدس با تمام وجود ویژگی‌های سلحشوری دوران دفاع مقدس را دارد و با همه وجود در پیگیری و طرح‌ریزی و اجرایی کردن مسایل مهم استان اهتمام دارد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه افزود: دفاع مقدس رادمردان و سیاست‌مداران بزرگی را تربیت کرد که امروز سکانداران امور سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و … در این مرز و بوم هستند و در این استان نیز اعضای شورای اداری و شورای تامین و در راس آنها استاندار پرتلاش دارای چنین ویژگی‌هایی هستند و در مسیر رشد و پیشرفت استان گام برمی‌دارند.

وی به دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: خلق الگوی مبارزه با قدرت‌های بزرگ جهانی، تثبیت اقتدار جمهوری اسلامی، اعتماد کشورها به ایران برای تامین امنیت منطقه، شکست استراتژی‌های آمریکا، اثبات کارآمدی دین، شکست طرح‌های توسعه طلبانه دشمنان و بیداری جهان اسلام از دستاوردهای دفاع مقدس است.

رزمجو اضافه کرد: تحکیم وحدت ملی، کسب تجارب نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، تحول در صنایع دفاعی، شکوفایی استعدادها و بروز آن در جبهه‌ها و رشد باورهای دینی نیز از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ادامه داد: برخورداری از رهبری آگاه و قاطع و داشتن نیروهای مسلح مقتدر و توانمند و مردمی بصیر و دشمن شناس زمینه اقتدار نظام را فراهم کرده است.

رزمجو با اشاره به اینکه دفاع مقدس مهم‌ترین قطعه از قطعات تابناک انقلاب است گفت: دفاع مقدس به‌دلیل به صحنه کشیدن غیرت دینی و ملی اقشار مختلف مردم در نبرد با بزرگترین قدرت جهانی یک مقطع تاریخی بی نظیر در انقلاب است که هرگز فراموش نخواهد شد.

فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان بوشهر افزود: عظمت انقلاب، پیروزی اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) بر سلطه‌های استکباری، جلب افکار عمومی جهان در اندیشه‌های امام(ره) و تلاش برای شکست انقلاب از عوامل آغاز جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور سال ۵۹ است.

رزمجو گفت: امسال خاکسپاری ۱۰ شهید گمنام همزمان با هفته دفاع مقدس در استان بوشهر باعث شده تاحال و هوای دیگر و خبر و برکت مضاعفی این هفته به خود گیرد.