به گزارش افکارنیوز، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون عمران گفت: ‌ در جلسه امروز کمیسیون که با حضور وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و مقاماتی از اورژانس کشور و پلیس راه برگزار شد، سانحه تصادف اتوبان تهران - قم مورد بحثو بررسی قرار گرفت و دستگاه‌های ذیربط گزارشی را از چگونگی حادثه به کمیسیون ارائه کردند. اما جمع‌بندی نهایی از گزارش ارائه شده به کمیسیون انجام نشد و علت دقیق حادثه و مقصران آن مبهم ماند.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا کمیته‌ای حادثه مذکور و علل وقوع‌ آن را مورد بررسی قرار دهد و در اسرع وقت گزارش نهایی خود را در خصوص مقصران اصلی حادثه به کمیسیون ارائه کند.

همچنین این کمیته موظف شد تا راهکارها و تمهیدات لازم را برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادثبیندیشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: همچنین مقرر شد تا در روزهای آینده هیئتی از کشور سوئد به ایران سفر کند و با همکاری سازمان ملی استاندارد، بررسی و ارزیابی کاملی را در خصوص این نوع از اتوبوس‌ها داشته باشند. علاوه بر این مقرر شد وزارت راه و شهرسازی بازبینی در خصوص تجهیزات شرکت‌های مسافربری و ایمنی بیشتر اتوبو‌س‌ها بازبینی داشته باشد.

لاهوتی خاطرنشان کرد: وزیر صنعت نیز در توضیحات خود عنوان کرد که اگر هیئت سوئدی که بناست برای بررسی استاندارد اتوبوس‌های شرکت اسکانیا به ایران سفر کند توضیحات قانع‌کننده‌ای را نداشته باشد ما آمادگی داریم تا حتی در خصوص تعویض خط تولید این اتوبوس‌ها اقداماتی را صورت دهیم.

وزیر راه و شهرسازی نیز در صحبتهای خود به بیان توضیحاتی در خصوص چگونگی حادثه پرداخت.