به گزارش افکارنیوز، حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان فردا به منظور شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این اولین سفر رئیس جمهور دولت یازدهم به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد است.

بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی این سفر و دیدارهای حواشی را فصل جدیدی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می دانند.

روحانی در مصاحبه با شبکه ان بی سی در همین باره و در خصوص مذاکره با آمریکا گفت: دیدار با اوباما در دستور کار سفر من نیست اما هر چیزی در دنیای سیاست امکان پذیر است.

از سوی دیگر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز پیش از عزیمت رئیس جمهور در سحرگاه چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه عازم نیویورک شد.

کمی پیش از این سفر در حکمی از سوی حسن روحانی، وزیر امور خارجه به عنوان مسئول پیگیری پرونده هسته ای ایران منصوب شد.

ظریف در این سفر قرار است فردا، دوشنبه با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار داشته باشد، هر چند که وزیر امور خارجه این دیدار را در راستای مذاکرات ۱ + ۵ نمی داند و گفته است که این دیدار برای بررسی روند مذاکرات خواهد بود.

ظریف البته فردا ملاقات های دیگری نیز در نیویورک دارد، دیدار با ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلستان و وزرای خارجه یونان، هلند، استرالیا، ایتالیا،، سوییس، ژاپن، ترکیه، عمان، اسلواکی، کرواسی، گرجستان و بلغارستان از جمله این دیدارها هستند.

ظریف البته در روزهای گذشته با سولانا، کوفی عنان، اخضر ابراهیمی و بان کی مون نیز دیدارهایی داشته است.

در این سفر عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه و همچنین مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا ظریف را همراهی می کنند.

گفته می شود عراقچی و تخت روانچی در ترکیب تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در وزارت امور خارجه هستند.