به گزارشافکارنیوز،" محمد‌نبی حبیبی " دبیر کل این حزب در پایان نشست هفتگی دبیران موتلفه با اشاره به تعطیلی دولت آمریکا، اظهار داشت: اکنون هر یک از احزاب حاکم در آمریکا، با تشدید بحران بدهی‌های دولت این کشور، به این نتیجه رسیده‌اند که منافع حزبی را به منافع مردم ترجیح می‌دهند و همین باعثانسداد سیاسی در مدیریت کشور شده است.

وی افزود: بحران در آمریکا جدی است و مردم، رهبران دو حزب حاکم را در این مورد مسئول می‌دانند.

حبیبی با اشاره به موضع‌گیری‌های دوگانه اوباما درباره ایران، بیان داشت: آمریکایی‌ها بیش از هر زمان دیگری نیاز به خانه‌تکانی در درون و بیرون خود دارند، لحن متفاوت اوباما با ملت ایران، نشان‌دهنده نیاز آن‌ها به گفتگو با ایران است، اما صهیونیست‌ها نمی‌گذارند این نیاز را بدون هزینه برطرف کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم که به مسائل داخلی خود، به ویژه بحران بدهی‌ها که سایه بر روابط داخلی و خارجی آمریکا انداخته است، بپردازند؛ هر گونه گفتگو با آن‌ها در این شرایط، به دوپهلوگویی و هذیان‌گویی طرف مقابل منجر می‌شود، کما اینکه سخنان متناقض اوباما درباره ایران نشان از اراده‌ای در دولت آمریکا برای حل و فصل مناقشات دو طرف به صورت عادلانه و به شکل برد - برد وجود ندارد.

حبیبی با اشاره به اظهارات اوباما در کنفرانس خبری با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: اوباما خیلی زود دست خود را رو کرد، ملت ایران یک شناخت تاریخی دربسته‌ای از سیاست‌های تجاوزکارانه آمریکا دارد، تا زمانی که آمریکا، گزینه نظامی را روی میز دارد ما هم گزینه‌های خود به ویژه آشتی‌ناپذیری، ادامه مقاومت را همچنان روی میز داریم.

وی با اشاره به تظاهرات خودجوش مردم پس از اقامه نماز جمعه درتهران و شهرستان‌ها ادامه داد: شعار " مرگ بر آمریکا " و " مرگ بر اسرائیل " مردم، نشان داد که یک نفرت عمومی علیه سیاست‌های خائنانه و تجاوزکارانه آمریکا در میان ملت وجود دارد که نمی‌توان آن را با یک لبخند از دل مردم پاک کرد.

حبیبی با اظهار تأسف از اظهارات برخی افراد و نیز برخی روزنامه‌های داخلی تصریح کرد: ذوق‌زدگی برخی در خصوص حل مشکلات در سایه گفتگو با آمریکا تأسف‌آور است، این ذوق‌زدگی به قیمت زیر پا گذاشتن منافع ملی تمام می‌شود.

وی ادامه داد: شیفتگی برخی برای حل مناقشات ایران و آمریکا آن هم بدون هیچ دستاوردی، بازی کردن در زمین دشمن است، برخی رسانه‌ها اصرار دارند چهره زشت آمریکایی‌ها را سانسور کنند، این کارها به چه قیمت صورت می‌گیرد؟

حبیبی بیان داشت: اینکه گفته شود؛ امام خمینی(ره) موافق حذف شعار " مرگ بر آمریکا " بوده‌اند، در حالی که هیچ سندی برای این حرف وجود ندارد، به چه منظور صورت می‌گیرد؟ شعار " مرگ بر آمریکا " بارها در تظاهرات میلیونی مردم و حتی در حضور امام(ره) بارها گفته شده است و هیچ نشانه‌ای از تمایل امام(ره) در مورد حذف آن نه دیده شده و نه شنیده شده است، بر عکس، امام(ره) بارها از نفرت مردم ایران از سیاست‌های آمریکا در قبل و پس از انقلاب سخن گفته‌اند، این موضع به عنوان موضع مردم و تأیید فهم و دیدگاه مردم نسبت به ماهیت واقعی آمریکایی‌ها بوده است.

وی افزود: ما با رویکرد دیپلماسی دولت جدید به شرطی موافق هستیم که منجر به یک راستی آزمایی مجدد در حوزه چالش هسته‌ای ایران با غرب صورت گیرد، اعتماد‌سازی یک جاده دو سویه است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ما باید با شعار؛ " سلاح اتمی برای هیچکس و استفاده صلح‌آمیز فناوری هسته‌ای برای همه "، وارد این گفتگوها شویم، آخر این گفتگوها خلع سلاح هسته‌ای قدرت‌های بزرگ است نه تعطیلی غنی‌سازی اورانیوم در ایران به منظور استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای، این را باید غرب بفهمد و دیپلمات‌های ما این تز را روی میز مذاکرات به عنوان دستور کار ثابت همیشه داشته باشند.

حبیبی با تقدیر از مواضع دولت در خصوص تعطیل‌ناپذیر دانستن غنی‌سازی در راستای اهداف صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، خاطر نشان کرد: اینکه آمریکا در پی تایید بدیهی‌ترین حقوق اعضای پیمان NPT برای ممانعت از بخش دیگری از این حقوق است، برای پیشگیری از توان ایران در بخش‌های راهبردی‌تر همچون توان تولید سوخت کشتی و زیردریایی هسته‌ای است که حلقه مکمل اقتدار سال‌های اخیر ایران در آب‌های بین‌المللی خواهد بود و از این رو ضروری است که گام‌های مکمل غنی‌سازی نیز برداشته شود و تلاش برای بخش‌های راهبردی‌تر انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه یابد، چراکه کشورهای پیشرفته امروز از تولید برق صنعتی از انرژی هسته ای عبور کرده و به سوی دستاوردهای مهم‌تر حرکت کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد بمباران شیمیایی صدام در جبهه سومار، گفت: صدام بارها با بمب‌های اهدایی شیمیایی از طرف آمریکا و اروپا مرتکب جنایات جنگی شد، اما هیچ صدایی برای تقبیح این اعمال جنایتکارانه نه در آمریکا و نه در اروپا در نیامد، اگر هزاران جانباز شیمیایی در ایران هر روز با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند، اینها سند جنایت آمریکا است، آن وقت آمریکایی‌ها می‌آیند در سوریه مدعی کاربرد سلاح شیمیایی می‌شوند در حالی که خود می‌دانند از سوی تروریست‌ها این سلاح‌ها بکار گرفته شده است و آن‌ها تروریست‌ها را به سلاح شیمیایی مجهز کرده‌اند؟

حبیبی همچنین با اشاره به مواضع هوشمندانه رئیس قوه قضاییه در مورد آزادی مجرمانه فتنه، اظهار داشت: ما خوشحال هستیم نظام اکنون در اوج اقتدار است و از موضع قدرت در تحکیم مبانی امنیت ملی عمل می‌کند.

وی افزود: ما نباید فراموش کنیم مسببان فتنه به مردم خیانت کردند، آن‌ها در حداقل شهادت ۲۲ تن از شهدای آشوب‌های آمریکایی–اسرائیلی فتنه در نقش مباشر عمل کردند، آن‌ها باید بدانند دیگر فضا برای فتنه‌انگیزی باز نیست و دستگاه قضائیه اجازه تحرک به فتنه‌گران را نمی‌دهد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به روز ۷ ذيحجه كه روز ازدواج نامگذاري شده، الگوگيري از سبك ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را براي جوانان كشور تنها راه رشد ازدواج سالم و كاهش طلاق در كشور دانست.