به گزارشافکارنیوز،آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه شنبه در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله سید جواد مدرسی یکی از مفاخر استان یزد در مسجد بازار یزد اظهار داشت: به دنبال این منش و دغدغه رهبری، مردم، ‌ مسئولان و احزاب مختلف نیز باید دولت را همراهی کرده و او را در حل مشکلات کشور یاری دهند.

وی افزود: معتقدیم، موفقیت دولت، ‌ موفقیت نظام است به همین دلیل اقداماتی که از سوی دولت برای گره گشایی از امور مردم انجام می‌شود، باید مورد حمایت همگان قرار گیرد.

خاتمی تاکید کرد: در چنین شرایط حساسی، چوب گذاشتن لای چرخ دولت، به نفع هیچ جریانی نخواهد بود و آنچه اکنون و آینده کشور را می‌سازد، وحدت و همدلی است که این وحدت و همدلی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست.

وی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم نیز، اعتدال را بیش از هر چیز خواهانیم و معتقدیم اگر اعتدال واقعی در عمل دولتمردان باشد، مشکلات کشور یکی پس از دیگری رفع می‌شود.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دولت در کنار اعتدال‌گرایی خویش باید به این مسئله نیز توجه داشته باشد که کسانی که مردم را در مقاطع مختلف دچار مشکل کردند و امنیت کشور را خدشه‌دار کردند، ‌ نباید اکنون به کار گرفته شوند.

وی تصریح کرد: برخی افراد که اکنون در اطراف دولتمردان جمع شده‌اند، در فتنه ۸۸ دست داشته‌اند و به هر طریق حال یا سیاهی لشکر یا معرکه گردان، حضور داشتند و اکنون دولت نباید از آنها استفاده کنند زیرا معتقدیم این افراد به درد اداره کشور نمی‌خورند.

خاتمی خاطرنشان کرد: این افراد در آن برهه از زمان هر اقدامی که توانستند انجام دادند و اکنون نباید با سفارش و لابی وارد بدنه دولت شوند.

وی تصریح کرد: از دولت اعتدال‌گرا انتظار این است که افرادی را به کار گیرد اعتدال‌گرای واقعی، پیرو خط امام و رهبری و دلسوز مردم باشند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: چراغ راه ما در همه مسیرها به ویژه مسیر سیاست، ولایت است و تنها در این صورت است که رستگار و از نتیجه کار راضی خواهیم بود چنان‌که این مورد قبلا نیز بارها به اثبات رسیده است.

خاتمی افزود: پرچم‌ها و گروه‌های مختلفی در طول این سال‌ها در ایران اسلامی افراشته شدند اما هر پرچم یا هر حزب و گروهی که اعلام موجودیت کرد، نباید به سمت آن رفت بلکه ابتدا باید حق بودن یا نبودن آن را بررسی کرد چنان‌که بسیاری از احزاب و گروه‌ها و تشکل‌ها، به بیراهه رفته‌اند و در تله دشمن گرفتار شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله سید جواد مدرسی تاکید کرد: ایشان چراغ راهی برای مردم یزد و یکی از مفاخر این استان بودند.

خاتمی یادآور شد: امثال آیت‌الله مدرسی، رونق‌بخش حوزه‌های علمیه بودند و مردمی را که تشنه معارف اسلامی و علوم دینی بودند را سیراب کردند.

در این مراسم نوحهخوانی و سینه زنی به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) و سالگرد درگذشت آیتالله سیدجواد مدرسی در مسجد بیاق بازار خان برگزار شد.