به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در ابتدای جلسه عصر امروز هیئت وزیران، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر علیه‌السلام نقش برجسته آن امام همام در گسترش فرهنگ اسلامی و ذخیره علمی ارزشمند آن دوران که تاریخ تفکر اسلامی مدیون آن است را بسیار عظیم دانست.

رییس جمهور همچنین پیشاپیش فرا رسیدن روز عرفه یکی از قله‌های رفیع عبادت و خودسازی و عید قربان را به عموم ملت ایران و مسلمانان جهان تبریک گفت.

روحانی ضمن توصیه به اعضای دولت برای سرکشی و توجه به خانواده شهداء و ایثارگران، گفت‌وگو و مصاحبت با آنان را بسیار مفید و دارای درس‌های فراوان برشمرد.

در ادامه این جلسه بندهای بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۳ که از سوی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ارایه شده بود مورد بحثقرار گرفت و بر راهبردهای اهتمام به انضباط مالی و بودجه‌ای و تعادل بین منابع درآمدی و مصارف هزینه‌ای، ارتقای بهره‌وری، توسعه و ارتقای رقابت‌پذیری فعالیت‌های اقتصادی، گسترش فعالیت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری، حمایت از حضور فعال بخش خصوصی و تعاون در اقتصاد، اصلاح نظام اداری، تعمیق ارزش‌های اسلامی و باورهای دینی، ارتقای کمی و کیفی بازارهای مالی، توسعه صادرات غیرنفتی و مدیریت واردات، تمرکززدایی و تقویت تعادل‌های منطقه‌ای، کاهش فاصله طبقاتی بین دهک‌های درآمدی و عدالت اجتماعی، تحقق رشد و شغل‌آفرینی پایدار و کاهش بیکاری به ویژه برای دانش‌آموختگان جوان، عملیاتی شدن بودجه در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی در سطح مراکز آموزشی و نیز سازمان ثبت احوال کشور در سطح ادارات شهرستانی و سازمان بهزیستی در سطح مراکز توانبخشی تاکید شد.

همچنین در این جلسه، اعضای دولت ضمن بررسی و تصمیمگیری درباره تعدادی از پیشنهادهای دستگاههای اجرایی با انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان استاندار گیلان موافقت کردند. وی دارای مدرک دکترای مدیریت استراتژیک بوده و پیش از این در سمتهای گوناگونی از جمله مشاور عالی دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت داشته است.