به گزارش افکارنیوز، نیک‌آهنگ کوثر در این زمینه نوشت: ممکن است دوستان خوب من هزاران بار قسم بخورند که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به هیچ عنوان اهل سیاسی‌کاری و بازی‌های سیاسی نبوده‌ است.

ممکن است بگویند دغدغه آنها، کاملا حرفه‌ای بوده و غیرسیاسی… اما تجربه من از ۳ سال حضور در جلسات هیأت مدیره به عنوان بازرس، غیر از این را می‌گوید. روزی که پرونده‌ها را بازگشایی کردم و بررسی مجدد نحوه عضویت در انجمن آغاز شد، با ده‌ها مورد برخورد کردم که افرادی، تنها و تنها برای گرفتن امکاناتی حداقلی، برخلاف اساسنامه عضو انجمن شده بودند و وقتی خط قرمز روی نام تعدادی کشیده شد، با اعتراض‌هایی روبه‌رو شدم؛ نه از اعضای عادی البته. گاهی وقت‌ها که جلسات هیأت مدیره تمام می‌شد و دوستان از محل انجمن برای بحثدرباره بیانیه‌های حزبی استفاده می‌کردند، وقتی مدیر بخشی از حزب مشارکت در محل انجمن، از افراد مختلف برای عضویت در حزب مورد نظرش دعوت به عمل می‌آورد و… اسمش را چه می‌توان گذاشت؟ ممکن است بگویند از وقت جلسه استفاده نمی‌شده، اما آنجا که محل نوشتن چرک‌نویس بیانیه این جبهه و آن سازمان نبود که!

وی در سایت اینترنتی خودنویس خاطرنشان کرد: اگر کسی به من بگوید که فعالیت انجمن سیاسی نبود، من قبول نمی‌کنم! وقتی محسن آرمین گفت نمی‌خواهد مجددا کاندیدای عضویت در هیأت مدیره شود، فکر می‌‌کنید چه کسی را به عنوان نامزد جانشین پیشنهاد کردند؟ هم‌حزبی دیگر محسن آرمین را!

وقتی سوال می‌شد که فعالیت رسانه‌ای بخشی از اعضای هیأت مدیره چیست، می‌گفتند با ما گفت‌وگو شده، در حالی که عضو هیأت مدیره، عضو انجمن هم هست و عضو انجمن صنفی زمانی روزنامه‌نگار است که فعالیت روزنامه‌نگارانه هم بکند!…

اگر کسی می‌خواهد عضو پیوسته باشد، نباید عضو پیوسته حزب و سازمانی سیاسی باشد. هویت او باید کاملا رسانه‌ای باشد. چطور می‌توان کسی را روزنامه‌نگار دانست که در سال، کمتر از ۱۰ مطلب نوشته اما در ۱۰۰ جلسه سیاسی شرکت کرده و نقشی سیاسی بازی کرده است؟

وی افزود: وقتی عضو یک دسته سیاسی وارد هیأت مدیره شود، وقتی یک فعال سیاسی که هویتش سیاسی است و نه رسانه‌ای، باید ترسید. ‌آیا نظر دادن و رای دادن‌هایش بر اساس منفعت حزبی نخواهد بود؟ باز هم می‌گویم؛ منکر کارهای خوب انجمن نیستم، اما بسیاری از سیاسی‌‌‌کاری‌ها را هم نمی‌توانم نادیده بگیرم.

یادآور میشود انجمن صنفی روزنامهنگاران علاوه بر فعالیتهای حزبی و سیاسی که خارج از اساسنامه آن بود، تبدیل به پایگاه رسانهای گروهکهای ضد انقلاب شده بود و برخی از اعضای شاخص آن هم اکنون ضمن پناهندگی به انگلیس و آمریکا در خدمت رسانههای دولتی این رژیمهای استکباری قرار دارند.