به گزارش افکارنیوز، ‌ هیات دولت صبح امروز(چهارشنبه) به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، گزارش وزارت راه و شهرسازی از طرح مسکن مهر ارایه شد و دولت در این باره بر انجام اقدامات لازم جهت تکمیل پروژه های مسکن مهر و تامین تدریجی خدمات آن تاکید کرد.

همچنین دولت کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط را موظف کرد که در جهت حل مسائل و مشکلات پروژه های مسکن در حوزه ماموریت خود اقدام نمایند تا فرایند تکمیل و واگذاری واحدهای اتمام یافته تسریع یابد.

به موجب این تصمیم همچنین کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست موظف شد که راه های تامین اعتبار مورد نیاز برای ادامه کار با توجه به عدم تزریق پول پرقدرت که منجر به افزایش تورم خواهد شد را بررسی و به دولت پیشنهاد نماید.

در ادامه این جلسه دولت، وزاری امور اقتصادی و دارایی، نیرو، راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی را موظف نمود که جهت آگاهی شهروندان از آثار کلان این طرح از جمله آثار تورمی که به بار آورده و تعهدات فاقد منابعی که برای دولت یازدهم مشکلات فراوانی را ایجاد نموده است، اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهند.

در این جلسه، هیات وزیران همچنین با انتصاب اسماعیل جبار زاده، سید محمد میرمحمدی و محمد ناصر نیکبخت به ترتیب به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، یزد و همدان موافقت کرد.

رییس جمهور در این جلسه خطاب به استانداران منتخب ، آنان را به حفظ وحدت و انسجام جامعه و بهره گیری از نیروهای معتدل توصیه و بر تلاش جدی به منظور افزایش نشاط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جامعه و رونق اقتصادی تاکید کرد.