به گزارش افکارنیوز، علی‌اصغر فتحی، مسئول دفتر علی‌‌اکبر ولایتی با اعلام این خبر گفت: گزینه‌های مختلفی برای ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام شده که آقای ولایتی هم از جمله این گزینه‌ها است اما هنوز ریاست وی بر این مرکز به نتیجه قطعی نرسیده است.

وی در پاسخ به این سؤال " آیا آقای ولایتی در این خصوص دیدارهایی داشته است؟ " گفت: در جریان این موضوع نیستم.

براساس این گزارش، از چندی پیش گزینه‌هایی از جمله محمدرضا عارف، آیت‌الله امینی، حجت‌الاسلام ناطق‌نوری و آیت‌الله دری نجف‌آبادی برای ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح بودند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی چندی پیش به خبرنگار تسنیم دراین‌باره گفته بود: با بنده دراین‌باره صحبتی نشده و همچنان مشغول انجام وظیفه در استان مرکزی هستم.

قدرت‌الله علیخانی مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص هم درباره ریاست مرکز تحقیقات، چندی پیش اعلام کرد که ریاست این مرکز به ناطق نوری یا آیت‌الله امینی واگذار خواهد شد اما چندی بعد، سایت‌های نزدیک به جریان اصلاح‌طلب، از حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در ردای ریاست مرکز تحقیقات خبر دادند.

در همین زمینه، محمد هاشمی رفسنجانی برادر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که اکبر هاشمی رفسنجانی طبق اساسنامه مجمع، خودش می‌تواند ریاست مرکز تحقیقات را به‌عهده بگیرد.

پیش از این، حجتالاسلام حسن روحانی در دوران قبل از ریاست جمهوری، ریاست مرکز تحقیقات را بهعهده داشته است.