به گزارش افکارنیوز، سید حسین نقوی حسنی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره اقدامات عملی که تا این لحظه در خصوص شناسایی و دستگیری عوامل حادثه تروریستی سراوان انجام شده گفت: دوشنبه این هفته در کمیسیون امنیت ملی جلسه فوق العاده ای با حضور مقامات ملی، منطقه ای و انتظامی برای برسسی حادثه تروریستی سراوان برگزار شد که در این جلسه راهکارهای عملی پیگیری این موضوع تعریف و فعالیت های هر دستگاه برای اجرا مشخص شد تا براساس شرح وظایف هر یک از دستگاه ها مسئوایت های محول شده را دنبال کنند.

وی افزود: تا این لحظه هنوز تصمیمی برای اعزام هیئتی به کشور پاکستان برای پیگیری موضوع گرفته نشده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در بخش دیگر گفتگو خود درباره اظهارات حمید رسایی مبنی بر اخبار تعلیق خاموش غنی سازی گفت: آنچه آقایان عراقچی و تخت روانچی در کمیسیون امنیت ملی عنوان کردند این بود که ما خطوط قرمز نام از جمله حق بهره برداری از انر‍ژی هسته ای داخل کشور و غنی سازی را به هر میزان که مورد نیاز باشد انجام داده و این خط قرمز ما غیر قابل مذاکره است.

وی افزود: متاسفانه برخی سایت ها و رسانه ها از جمله داخلی و خارجی اخباری در این باره منتشر کرده اند که تیم مذاکره کننده آن را تایید نکرده است.

سخنگوی کمیسیون امنت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: آنچه آقای رسایی به عنوان تذکر در صحن علنی مطرح کرد بیانات اعضای تیم مذاکره کننده در جلسه کمیسیون امنیت ملی نبود بلکه مطالبات غرب از تیم مذاکره کننده بوده است.

نقوي حسیني در پايان يادآور شد: البته طرح دغدغه نمايندگان نه تنها ايرادي ندارد بلكه مي تواند پشتوانه اي براي تيم مذاكره كننده كشورمان در مواجهه با غرب باشد.