سرپرست انتظامي شهرستان قدس گفت: اعضاي باند سرقتي كه با ايجاد تصادفهاي ساختگي، رانندگان را مورد ضرب و شتم قرار داده و خودروي آنها را مورد سرقت قرار ميدادند در شهرستان قدس دستگير شدند.
به گزارش افکار به نقل از فارس، حسین کربلایی‌زاده افزود: یکم شهریور ماه جاری فردی به کلانتری ۱۱شهرستان قدس مراجعه و گزارشی ارائه داد مبنی بر اینکه بامداد همان روز با خودروی پژوی خود از سمت سرآسیاب به تهران در حرکت بوده که ناگهان در یک مسیر خلوت، سه نفر سوار بر یک دستگاه خودرو پراید با ایجاد یک صحنه تصادف سوری اقدام به ضرب و شتم او کرده و خودرواش را به سرقت برده‌اند.
کربلایی‌زاده گفت: با دریافت این شکایت، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت و پیگیری‌ها برای شناسایی سارقان به عنف ادامه داشت تا اینکه پنج روز بعد از این ماجرا، راننده دیگری به پلیس شهرستان قدس مراجعه و شکایت مشابهی مطرح کرد به طوری که این بار سارقان به عنف خودرو پژو ۲۰۶ مالباخته را به همان شیوه به سرقت برده و خودرو پراید را در صحنه تصادف رها کرده بودند.
سرپرست انتظامی شهرستان قدس اظهار داشت: شماره پلاک خودرو پراید از سیستم رایانه‌ای ناجا استعلام و مشخص شد که دارای سابقه سرقت به عنف از شهرستان کرج می‌باشد، بنابر این با راهنمایی مالباختگان تصاویر متهمان چهره‌نگاری شد و در اختیار تمام واحدهای گشت قرار گرفت.
وی تصریح کرد: پیگیری‌ها برای شناسایی و دستگیری سارقان به عنف از سوی مأموران ادامه داشت تا اینکه خودروی پژو یکی از مالباختگان در فردیس کرج شناسایی و در حالی که یک نفر سرنشین آن بود، مأموران در یک عملیات ضربتی خودرو را متوقف و راننده آن را دستگیر کردند.
کربلایی‌زاده اضافه کرد: با دستگیری متهم بلافاصله تحقیقات پلیسی از وی آغاز که با اعترافات او دو تن دیگر از سارقان به عنف به نام‌های «سعید» و «کامران» در عملیات‌های غافلگیرانه دستگیر شدند.
در بازرسی از منزل متهمان، یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶، یک دستگاه خودرو تاکسی، اسناد و مدارک مالباختگان، تعدادی سلاح سرد، سه عدد فشنگ جنگی و تعدادی اسناد و مدارک جعلی کشف و ضبط شد.
سرپرست انتظامی شهرستان قدس خاطرنشان کرد: اعضای باند سرقت به عنف در بازجویی‌های مأموران معترف شدند که در ساعات پایانی شب با ایجاد تصادف ساختگی در مسیرهای خلوت رانندگان را مورد ضرب و شتم قرار داده و ضمن سرقت اموال و وجه نقد همراهشان، خودرو آنها را نیز به سرقت می‌بردند.
کربلایی‌زاده با اشاره به اینکه تاکنون چهار نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند گفت: پیگیری‌ برای شناسایی دیگر مالباختگان ادامه دارد.