به گزارشافکارنیوز،محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانس خبری با «بنیامین نتانیاهو» اظهار داشت: گره خوردن سرنوشت سیاسی کشور فرانسه به رژیم صهیونیستی و اینکه مسئولان این کشور خود را وامدار این رژیم بدانند، کار بسیار غلطی است.

وی ادامه داد: غربی‌ها و به ویژه فرانسه باید بدانند ما از آنچه که حق مسلم ملت ایران است، نمی‌گذریم و طی تمام سالیان گذشته کشوری که منطقه را تهدید می‌کرده، رژیم صهیونیستی بوده، نه ایران. شعار ما در دنیا این است که " سلاح هسته‌ای برای هیچ‌کس و بهره‌گیری هسته‌ای برای همه " لذا ما معتقدیم که همه باید بتوانند از دانش هسته‌ای در راستای توسعه و پیشرفت‌های علمی یا فناوری بهره بگیرند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین تصریح کرد: اینکه رژیم صهیونیستی و یا فرانسه بخواهند برای ما شرط و شروط تعیین کنند، برای ما قابل قبول نیست، چراکه پایبندی به حقوق حقه ملت ایران خط قرمز ماست و ما به هیچ عنوان از این خطوط عبور نخواهیم کرد.

جوکار با تاکید براینکه ما بر حقوق ملت ایران پافشاری می‌کنیم، افزود: طرف غربی مذاکرات باید حقوق مردم ایران را بپذیرد، چراکه ما اجازه نمی‌دهیم برخی جریانات خارج از ۱ + ۵ بخواهند موضوعی را دیکته کنند. البته دیکته کردن برخی سخنان و موضوعات از سوی رژیم صهیونیستی به کشورهای ۵ + ۱ نشانه عدم استقلال این کشورها است.

وی برهمین اساس تاکید کرد: ما به دولت‌های ۵ + ۱ توصیه می‌کنیم که به هویت اصلی خود برگردند، چراکه ما تنها در چارچوب قوانین بین‌المللی، کنوانسیونها و مقررات NPT مذاکره خواهیم کرد و خارج از آن با هیچ کشوری صحبتی نداریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به روابط دیپلماتیک ایران و فرانسه گفت: رفتارها و مواضع اخیر کشور فرانسه به روابط دیپلماتیک ایران با این کشور لطمه وارد میکند و اگر فرانسه بخواهد با این مواضع خصمانه وارد مذاکرات شود و از رژیم صهیونیستی دستور بگیرد، قطعا ما هم در روابط دوجانبه کشورمان با فرانسه تغییراتی ایجاد خواهیم کرد.