به گزارش خبرنگار بينالملل "افكار"، محمود احمدی نژاد"رییس جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز یکشنبه در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با شیخ " حمد بن خلیفه آل ثانی" امیر قطر در دوحه پایتخت این کشور تاکید کرد: هر اقدامی علیه ایران به معنای پاک شدن رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی است.

العالم گزارش دادف در این دیدار رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: رژیم صهیونیستی در محاسبات ما قرار ندارد و این رژیم رو به اضمحلال و در شرایط سختی می باشد و امیدوار است در گفت وگوی بی حاصل، فرصتی برای ادامه حیات خود بیابد.

رییس جمهور افزود: رژیم صهیونیستی، آمریکا و یا دیگران هر زمان بتوانند به کشورهای منطقه ضربه وارد کنند، منتظر نمی مانند ازکسی اجازه بگیرند امامهم این است که آنها قادر نیستند به مردم ایران ضربه وارد کنند.احمدی نژاد با اشاره به ناتوانی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: این رژیم وقتی قادر نباشد در جنوب لبنان و غزه کاری به نفع خود انجام دهد به طریق اولی نمی تواند علیه ایران کاری کند.

رییس جمهور در باره شایعه حمله آمریکا به ایران خاطرنشان کرد: اولا هیچ دلیل و استنادی برای برخورد با ایران وجود ندارد و ثانیا دولت آمریکا قادر نیست علیه ایران اقدام کند، آمریکا و ارتش آن در طول عمرش در هیچ جنگ واقعی وارد نشده است.

احمدی نژاد تاکید کرد: آمریکا در کره و ویتنام وارد جنگ نشد بلکه با مردم بدون سلاح و بدون حامی مواجه شد و کشتار کرد.

رییس جمهور تصریح کرد: در عراق و افغانستان نیز جنگ جدی رخ نداد، ارتش عراق در روزهای اول صحنه را خالی و فرار کرد و ارتش آمریکا در سرزمین خالی حرکت کرد، درافغانستان نیز همینطور ارتش آمریکا در دو جنگ ضعیف شکست خورد و اکنون به اجبار عراق را تخلیه می کند، این ارتش ضعیف نمی تواند وارد جنگ واقعی شود.

احمدی نژاد گفت: هدف آمریکا ایجاد جنگ روانی و اختلاف و نگرانی در منطقه است زیرا برخورد با ایران به منزله متلاشی شدن سیطره و هیمنه آن در جهان است.

رییس جمهور افزود: کسانی آرزو دارند به ایران ضربه بزنند اما در عالم واقع زمینه اجرایی وجود ندارد، آنها می دانند ایران امروز قدرت پاسخگویی گسترده و قاطع و پشیمان کننده دارد.

احمدی نژاد تاکیدکرد: ما الان بیشتر نگران فلسطین و جنایت ها در عراق و افغانستان و توطئه ها علیه کشورهای عربی و اسلامی هستیم.

رییس جمهور با بیان اینکه ' پاکستان هم با بلای سیل و هم بالاتر از آن با بلای تجاوزات ارتش آمریکا و بمباران مردم عادی مواجه است '، اظهار داشت: ما نگران مشکلاتی هستیم که به واسطه دشمنان به منطقه خاورمیانه و منطقه اسلامی تحمیل شده است.

احمدی نژادخاطرنشان کرد: بخش مهمی از گفت وگو با امیر قطر در باره این مشکلات و چگونگی طراحی کار مشترک برای کاهش مشکلات و برقراری امنیت در منطقه بود.

رییس جمهور تصریح کرد: دیدگاه های ایران و قطر برای حل مشکلات منطقه یکسان است و برنامه های خوبی برای پیشبرد منافع دو ملت و ملت های منطقه و ایجاد همکاری بهتر طراحی شده است.

امیر قطر نیز در این کنفرانس مشترک خبری گفت: قطر اهمیت زیادی برای روابط با ایران قائل است و رییس جمهور ایران مایل است منطقه در امنیت کامل و بدور از مشکلات باشد.

شیخ حمد در مورد میانجیگری قطر برای حل مشکلات حوثی ها با دولت یمن گفت: موضوع پایان یافت و پنج بند توافقنامه مورد پذیرش واقع شد و امیدواریم یمن شاهد ثبات و شکوفایی باشد.

احمدی نژاد در ادامه این کنفرانس خبری، از امیر قطر بخاطر ابتکار عمل برای حل موضوع حوثی ها تشکر کرد.

امیر قطر همچنین محاصره نوار غزه را محکوم کرد و مسئولیت کشورهای عربی را تلاش برای لغو محاصره دانست و از تلاش ایران و ترکیه برای کمک به مردم فلسطین قدردانی کرد.

در پایان این کنفرانس مشترک خبری، رییس جمهور یک دستگاه ' نانو سکوپ ' ساخت ایران را که از فناوری بسیار بالایی برخوردار است به امیر قطر هدیه کرد.

احمدی نژاد اظهار داشت: این دستگاه تنها در پنج کشور جهان و ایران ساخته می شود و قدرت بزرگ نمایی آن هزار برابر میکروسکوپ است و در مراکز دانشگاهی و پژوهشی کاربرد دارد.

رییس جمهوری اسلامی ایران عصر روز یکشنبه در پاسخ به دعوت رسمی شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر دولت قطر، درصدر هیاتی بلندپایه عازم دوحه پایتخت این کشور شد.

احمدی نژاد را در این سفر ' منوچهر متکی ' وزیر امور خارجه، ' نسرین سلطانخواه ' معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهور، ' مرضیه وحید دستجردی ' وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ' اسفندیار رحیم‌مشایی ' رییس‌دفتر رییس‌جمهور و ' علی اکبر جوانفکر ' مشاور مطبوعاتی رییس جمهور و جمعی دیگر از مقامات ارشد کشور همراهی کردند.

/ ب +